Pristatyta fotografijų paroda apie Aukštumalos pelkę

Nesvarbu, kad už lango – sniego kalnai ir spigina šaltis. Pavasaris jau ne už kalnų. Tuoj atgims gamta, sujudės upių vanduo, grįš paukščiai. Ne veltui neseniai paminėta pavasario pranašo Vieversio diena. Pasitinkant pavasarį Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos  Rusnės filiale vasario 26 dieną atidaryta Karolinos Ambraškienės fotografijų paroda apie unikalią, vieną iš didžiausių Vakarų Lietuvoje Aukštumalos  pelkę.

Šią pelkę pasaulyje  išgarsino vokiečių botanikas K. A. Veberis, dar 1902 metais Berlyne išspausdinęs pirmąjį mokslinį veikalą, skirtą detaliems pelkių tyrimams. Aukštumalos pelkė – visuotinai pripažintas pelkėtyros mokslo lopšys.

Nemuno deltos regioninio parko ekologas Povilas Bagdonas Rusnės bibliotekos lankytojams pristatė Aukštumalos pelkės augmenijos ir gyvūnijos įvairovę, unikalią ekosistemą, susidariusią per milijonus metų. Kiekvieną pavasarį tūkstantmečius kaupta  gamtos energija po žiemos sąstingio vis naujai prasiveržia pro tirpstančius ledus, pelkė pratrūksta nepakartojama garsų ir vaizdų simfonija. Tai iliustruoja parodos autorės Karolinos Ambraškienės fotografijos.

Bibliotekos nuolatiniai lankytojai, Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos Rusnės progimnazijos skyriaus moksleiviai, turėjo galimybę išgirsti pelkėje gyvenančių paukščių giesmes, pažinti augalų, žvėrių ir roplių pasaulį. Tai suteikė galimybę dar labiau priartėti prie Lietuvos gamtos lobyno. Kviečiame ir jus aplankyti fotografijų parodą apie  unikalią Aukštumalos pelkę.

 

 

Algimantas Čėsna,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Rusnės filialo bibliotekininkas

Spausdinti
Facebook komentarai