Kovojant su patyčiomis pasitelkiamos terapinės pasakos

Kovo 21 d. jaunieji Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filialo lankytojai dalyvavo „Vaikų linijos“ organizuotoje akcijoje „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ‘ 2018“. Juknaičių pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo grupės auklėtiniams pristatyta Linos Krukauskienės knygutė „Pasakos apie tave ir mane“. Tai terapinio pobūdžio pasakos, padedančios augantiems vaikams ir jų tėveliams įveikti naujas patirtis ir išbandymus. Pasakos yra su užduotimis vaikams ir patarimais tėveliams, jose galima rasti daug gerų pavyzdžių.

Vaikai klausėsi bibliotekininkės skaitomos pasakos „Padūkėlis Marčius ir ranka Muštukė“ apie berniuką Marčių, kuris nepamiršdavo nei paukšteliams duonos trupinių paberti, nei nulaužtos medžio šakos skepetaite aprišti. Tačiau vieną dieną berniukas pasikeitė ir tapo neklusniausiu darželio išdykėliu – jo bijojo ne tik vaikai, bet ir kiemo gyvūnėliai.

Pasiklausę pasakos vaikai sužinojo, kad stiprybę, laimę suteikia ne jėga, o draugai ir geri darbai. Turint ranką Muštukę, galinčią pastumti, atimti norimą žaislą ar net nuskriausti gyvūnėlį, vaikai tavęs bijo ir nebenori draugauti, tampi vienišas.

Ikimokyklinio ugdymo grupės auklėtiniai kartu su auklėtojomis nupiešė piešinius, kuriuose pavaizdavo savo geriausius draugus. Popieriaus lape jie apibrėžė savo plaštakų kontūrus ir aptarė, kokius gerus darbus gali padaryti jų rankytės pagalbininkės.

 

 

Rasa Vaičiulienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Juknaičių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai