Pavakarys su tautodailininkais, muzikantais ir dainininkais

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vainuto filiale balandžio mėnesį eksponuojama tautodailininkų, meno kūrėjų Angelės ir Vytauto Raukčių paroda „Visas pasaulis – močiutės skrynioj“.

Vainutiškiai buvo pakviesti į pavakarį kūrybingai ir linksmai praleisti laiką.
A. ir V. Raukčiai pasakojo, jog daugiau nei keturiasdešimt metų yra neišskiriami kūrybiniame darbe, parodose, mugėse ir šventėse. Jie užsiima taikomąja tautodaile ir viską daro kartu: Vytautas meistrauja skrynias, tekina medinius margučius, dubenis, vazas, žaislus, kuria sietynus, Angelė juos dažo, margina įvairiausiais raštais,  kuria miniatiūrines skulptūrėles, verbas. Meistrų margučių, skrynių, sietynų yra įsigiję Lietuvos ir užsienio muziejai, daug darbų iškeliavę į privačias kolekcijas.

Tautodailininkai papasakojo apie atskirą parodą „Angelai iš jūros“. Joje eksponuojami mediniai angelai, kuriuos jie sukūrė iš pajūryje rastų vandens nugludintų medžio pagaliukų.
Įdomiai ir išraiškingai atskleidė atskirus tautodailės kūrybinio darbo procesus.

A. ir V. Raukčiai pristatė prieš pusantrų metų išleistą knygą „Liaudies meistrai Angelė ir Vytautas Raukčiai: margučiai, drožiniai, žaislai, sietynai, tekintiniai dirbiniai, dirbiniai iš gamtos“ – tai trečias Lietuvos nacionalinio muziejaus serijos „Tradicijos ir dabartis“ leidinys, skirtas tautodailės tyrinėjimams ir pažinčiai su tautodailininkais, kurie naudojasi tradiciniu palikimu ir jį praturtina savo kūrybos savitumu. Šis leidinys supažindina su įvairiapuse A. ir V.  Raukčių kūryba.

Turkijos lietuvių bendruomenės kvietimu tautodailininkai šiemet šv. Velykas praleido Alanijoje. Jie dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, dalinosi drožinėjimo, rankdarbių kūrimo paslaptimis, supažindino su margučių marginimo technika. Iš svečios šalies tautodailininkai parsivežė ten gamintus ir labai vertinamus rankdarbius iš šilko kokonų, pademonstravo, kaip tai daroma. Įdomu buvo klausytis pasakojimo apie patirtus įspūdžius. Susirinkusieji skanavo parvežtas lauktuves: ožkų sūrį, alyvuoges, chalvą.

Šis šeimyninis tautodailininkų duetas dalyvauja įvairiuose renginiuose Lietuvoje ir užsienyje. Surengtose parodose A. ir V. Raukčiai yra pelnę daug reikšmingų įvertinimų, nominacijų, apdovanojimų. Šiemet, sausio mėnesį, konkursinėje tautodailės parodoje, taikomosios dailės grupėje, V. Rauktys laimėjo sidabro vainiką.

A. ir V. Raukčiams dėkojo ir sveikino Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus, Vainuto gimnazijos direktorius Antanas Jonikas ir pavaduotoja Laima Barakauskienė, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro direktorė Marytė  Matevičienė, Katyčių seniūnas Jonas Lukošaitis

Visą pavakarį gerą nuotaiką dovanojo Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro kolektyvai. Smagiai grojo liaudiškos kapelos „Lolytėlė“ vyrai (vad. Kazys Budrius), svajingus romansus dainavo folkloro ansamblis „Vainuta“ (vad. Loreta Mieliulytė).

Renginį rėmė Vainuto „Gerumo namai“ (vad. Anelė Lileikienė).

 

Bronė Paldauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vainuto filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai