Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka prisideda prie iniciatyvos „Atverk duris vasarai“

Jau treti metai Švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras Lietuvos mokyklas, daugiafunkcius centrus, įvairius užimtumo bei bendruomenių centrus ir kitas organizacijas pakviečia atverti duris vasarą atostogaujantiems vaikams, kurie galbūt negali įsigyti brangių kelialapių į stovyklas. Todėl šios įstaigos gali pasiūlyti atviras erdves ir suteikti jiems galimybę prasmingai leisti atostogas, ar tiesiog rasti gerą vietą betarpiškam ir įvairiapusiškam bendravimui su bendraamžiais. Šilutės biblioteka tradiciniam ir novatoriškam vaikų užimtumui turi geras sąlygas, modernias įrangas ir instrumentus: elektronikos konstruktorių rinkinius, Xbox konsolę (šokiai, kopimas į viršukalnes, boulingas (paimti virtualų kamuolį gali ir fizinę negalią turintys vaikai nejausdami atskirties), kt.), interaktyvų ekraną, kt.

Taip pat vyks įvairios tradicinės kūrybiškumo pamokėlės (siuvimas rankomis ir siuvimo mašina, piešimas, karpymas, lipdymas, įvairių darbelių gamyba, kt.), tradiciniai lauko (gigantiniai šachmatų ir šaškių, domino) ir stalo žaidimai, interaktyvios kelionės virtualios realybės akinių technologijos pagalba, lėlininkų stovyklos (Vilnius „Lėlė“) kūrybiškumo veiklos: sportiniai-teatriniai treningai, improvizacijos, vaidyba, fotografija, išėjimas į didžiąją sceną, kt. Na, o kokia biblioteka be knygų? Čia taip pat vyks knygų skaitymai balsu, jų aptarimas, betarpiški pokalbiai, galvosūkių ir mįslių valandėlės, inscenizacijos su teatrinėmis lėlėmis.

Užregistruotos erdvės ir organizuojami renginiai yra atvaizduoti Lietuvos žemėlapyje (https://www.lmnsc.lt/atviros_edukacines_erdves_2018/?m=1). Tai leis mokiniams lengviau rasti atvirą erdvę aktyviam poilsiui. Šis žemėlapis – patogus būdas iš kitų rajonų, miestų ar užsienio šalių atvykusiems atostogauti pas senelius, giminaičius. Prisijungus per internetą prie šio tinklalapio, matyti kokioje vietovėje yra siūlomas vasaros užimtumas.

Maloniai kviečiame visus atostogaujančius vaikus užeiti į Šilutės F. Bajoraičio viešąją biblioteką ir joje atrasti save. Į akciją įsijungė ir viešosios bibliotekos Kintų bei Pašyšių filialai.

 

Vita Gerulienė

Spausdinti
Facebook komentarai