Grabupių filiale vyko kūrybinės-edukacinės dirbtuvėlės

Birželio 4 d. dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filiale vyko kūrybinis-edukacinis užsiiemimas ,,Mano hobis – Veltinukai“, dalyvaujant Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus 1–4 klasių mokiniams bei ikimokyklinukams, kurie pasibaigus mokslo metams tapo vasara besidžiaugiančiais stovyklautojais, nepamirštančiais bibliotekos ir knygelių. Visi jie nori vis ką nors nepaprasto išmokti, pamatyti, susipažinti…

Kas yra vėlimas, kūrimas ir pats jo šio darbo-hobio malonumas papasakojo Grabupiuose gyvenanti Stasė Bružinskienė. Ji supažindino su kūrybos procesu: reikalingomis priemonėmis kuriant gražius dirbinius, karolius, apyrankes iš vilnos.

„Kūrimas ir pats darbas labai uždegantis“, – sakė menininkė, – Pamačiau ir užsimaniau išbandyti…“. Vaikai ir mokytojos susirinko bibliotekoje, paklausė trumpo pasakojimo apie vėlimą, sužinojo vėlimo ir kūrimo darbų technologiją. Jaunuosius skaitytojus – stovyklautojus sudomino ši veikla, iškilo ne mažai klausimų, į kuriuos vos kūrėja spėjo atsakinėti. Parodytos priemonės edukaciniam užsiėmimui: siūlai, yla, žirklės, vilnos kamuoliukai, vėlytė, karoliukai, medžiaga ant kurios klijuojasi darbeliai. Beveik visi stovyklautojai norėjo pabandyti patys suvelti kamuoliuką, kurio pavadinimas – Pompomsas. Ilgai netrukę suvėrė, menininkei padedant, labai gražią apyrankę. Visi pasidžiaugė. Padėkojome Grabupiškei už gražų užsiėmimą įteikdami vasarinių Lubinų puokštę ir visi pasidžiaugėme vasara ir kiek per ją galime nuveikti. Baigę šį kūrybinį darbą vaikai liko sužavėti puikiais rezultatais – gražia apyranke ir puikiu kūrybiniu darbu.

 

Ingrida Petrikauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Grabupių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai