Jaunieji pašyšiečiai atvėrė duris vasarai

Vaikų laisvalaikis, per kurį jie gali skirti intelektines ir dvasines savo jėgas laisvai pasirenkamai veiklai, padeda jiems atgauti ir ugdyti jėgas, užmegzti ir palaikyti santykius su bendraamžiais, užsiimti prasminga veikla. Didžiausią vaikų laisvalaikio dalį sudaro vasaros atostogos. Tai dažnai tampa tėvų rūpesčių ypač kaimo vietovėse, nes vaikams skirtų veiklų labai trūksta. Šiuo laikotarpiu didžiulį poveikį vaikų vertybėms daro neformali veikla, taip pat įvairūs papildomojo ugdymo užsiėmimai. Laiko leidimas prie televizoriaus ar kompiuterio tikrai nėra pats geriausias pasirinkimas, todėl Šilutės F. Bajoraičio VB Pašyšių filialas jau antra vasara dalyvauja Švietimo ir mokslo ministerijos bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamoje akcijoje „Atverk duris vasarai“.

Nuo birželio1d.iki rugpjūčio 31d. kiekvieną ketvirtadienį 14 val. bibliotekoje vyks įvairūs kūrybiniai- edukaciniai užsiėmimai, viktorinos, iškylos, judrieji ir lauko žaidimai popietės, meninių instaliacijų kūrimas, literatūriniai skaitymai, informacinių technologijų mokymai atostogaujantiems vaikams ir jaunimui. Jau ketvirtą vasarą organizuojama vaikų dienos užimtumo stovyklėlė.

Pirmasis šios akcijos renginys vyko birželio 1 d. kartu su Juknaičių pagr. mokyklos Pašyšių skyriaus mokinukais  kūrėme knygutę „Atverk duris vasarai“ į kurią vaikai  sudėjo savo vasaros lūkesčius, palinkėjimus jai ir sau, piešė mėgstamus knygos personažus ,  prisiminė knygutės kūrimo principus, patys rašė tekstą ir kūrė jai iliustracijas. Kad bibliotekos lankytojai  skaitytojai pamatytų kas kūrė knygelę, reikėjo nusipiešti save. Šios knygelės eksponuojamos bibliotekos „vaikų kampelyje“. Vėliau vaikai gamino vėjo malūnėlius, kuriais papuošė bibliotekos kiemelį, linksminosi žaisdami netradicinius judriuosius žaidimus, dalyvavo estafetėje.

Birželio 14 d. bibliotekoje vyko kūrybinės lauko instaliacijų dirbtuvės. Kol mažieji konstravo

„vasaros traukinuką“ vyresnieji pasistengė , kad durys į vasarą būtų spalvingos. Užsiėmimo metu bibliotekininkė pristatė visą akcijos „Atverk duris vasarai“ programą, palinkėjo spalvingos ir kūrybingos vasaros bibliotekoje. Popietę  baigėme skanaudami vasara kvepiančiu ir sultingu arbūzu, ir atsisveikinome iki kitos savaitės. Mes atidarėme duris vasarai, o jūs?

 

Šilutės F. Bajoraičio VB Pašyšių filialo bibliotekininkė
Danutė Adomavičienė

Spausdinti
Facebook komentarai