Vaizdais ir žodžiais siuvinėti gyvenimai Ramučiuose

Birželio 16 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filiale vyko Kristinos Kuzmickienės  kūrybinių darbų parodos  „Vaizdais ir žodžiais siuvinėti gyvenimai“  išlydėtuvės. Nuo gegužės mėnesio bibliotekos lankytojus džiugino servetėlės, rankinės, žaisliukai migdukai ir  paveiksluose atgiję vaikiški, vestuviniai kryželiu siuvinėti metrikai, daugybos lentelės.
Išlydėdami parodą bibliotekos lankytojai susitiko su jos kūrėja Kristina Kuzmickiene. Parodos autorė puikiai pažįstama Ramučių gyventojams.  Ši darbšti moteris , gyvenanti Klaipėdoje, dažnai lanko Ramučiuose gyvenančius tėvus Danutę ir Joną Zalcus. Rankdarbius moteris mėgo nuo mažens, gal tai užkoduota genuose, nes močiutė ir mama buvo audėjos.  Mokantis Ramučių mokykloje ,mezgimo ir nėrimo paslaptis jai atskleidė mokytoja Alma Macijauskaitė. Tačiau su virbalais taip ir nesusidraugavo, nes jiems išslydus vis pabėgdavo akys.

Įsisukusi gyvenimo verpetuose parodos autorė rankdarbius primiršo, bet po dešimtmečio, parduotuvėje pamačiusi rankdarbių žurnalą, kuriame sužavėjo siuvinėtas gimimo metrikas su meškiukais  autorė siuvinėjimu vėl susidomėjo. Pradėjus siuvinėti šį paveikslą sužinojo kad laukiasi,  tad šis kūrybinis darbas skirtas dukrai Justinai, po jo sekė vestuvių metrikas. Daug paveikslų išdovanota lankant draugų, giminių naujagimius. Tai originali ir puiki  dovana, kuri tampa labai populiari. Ši mėgstama veikla moterį labai atpalaiduoja, nors yra tekę ir ašarą  ne kartą braukti, kai įdėjus tiek darbo, nuvilia medžiagų kokybė. Dabar siuvinėjimui skirtas priemones perka tik specialiose parduotuvėse. Nors rankdarbių priemonės ir darbų įrėminimas kainuoja labai brangiai, tačiau darbo rezultatas atperka visas išlaidas.

Susitikimo metu Kristina pasakojo, kiek laiko užtrunka kurdama darbelius ir kokias priemones naudoja.

Neseniai moteris susidomėjo ir išmoko megzti žaislus, skirtus vaikučių miegui, pradėjo megzti vaikiškus batukus . „Migdukai“ tokie mieli, kad norisi paimti juos į rankas, prisiglausti ir keliauti į sapnų karalystę.

Susitikimo pabaigoje parodos autorei palinkėta kūrybinės sėkmės. Kraštietė pažadėjo vėl atvykti su naujais savo darbais.

Šią parodą pakeitė Macikų socialinės globos namų užimtumo grupės „Prie židinio“ kūrybinių darbų paroda „Mintys ir rankos kuria stebuklus“ (vadovė Jolanta Maslauskienė).  Ji Ramučių filiale bus eksponuojama iki rugpjūčio 1d.

 

 

Raimonda Lomsargytė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Ramučių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai