Bepilotės skraidyklės džiugino jaunuosius traksėdiškius

Rugpjūčio 22 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Traksėdžių filiale vyko užsiėmimai su bepilotėmis  skraidyklėmis (dronais), įsigytais vykdant Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „Jaunųjų technologų akademija“ bibliotekoje“. Šiuo projektu siekiama suburti besidominčius naujausiomis informacinėmis technologijomis Šilutės rajono vaikus ir jaunimą, įtraukti juos į bendrą netradicinę veiklą, skatinti jų saviraišką.

Dronų pilotavimo užsiėmimą vedė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Ovidijus Kulda ir vyresn. bibliotekininkas Tomas Poteliūnas.  Jaunieji skaitytojai buvo supažindinti  su dronų veikimo ir valdymo principais bei saugaus valdymo instruktažu. Pirmieji skrydžiai buvo  nedrąsūs ir atsargūs, vėliau – žymiai greitesni. Vaikai pajuto azartą ir vien drono skleidžiamas garsas bei galimybė spustelėjus greičio svirtelę staigiai nuskristi į šalį ar į viršų, suteikė dar daugiau adrenalino.

Daug džiugesio vaikams  suteikė galimybė fotografuoti patikusį kadrą ir jį pasilikti prisiminimui  arba filmuoti, nes drone įmontuota vaizdo kamera ore jį laiko stabiliai ir jis puikiai skrenda.

Pasitaikė ir nenumatytų kliūčių – vienas dronas atsidūrė medžio šakose, tačiau pasitelkus išradingumą, jis buvo greitai nuleistas ant žemės. Užsiėmimo valandėlė prabėgo greitai ir įspūdingai. Dėkojame bibliotekoms specialistams už išskirtinę pažintį su naujausiomis technologijomis bei adrenalinu pulsuojantį laiką.

 

Vida Pozniakovienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Traksėdžių filialo bibliotekininkė

 

Spausdinti
Facebook komentarai