Popietė ,,Raidė + raidė = žodis“

Rugsėjo 14-osios  popietę Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus mokiniai ir jų mokytojos po pamokų susirinko į Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filiale vykusią popietę Raidė + raidė = žodis“. Šilčiau nei prabėgusi vasara juos pasitiko dainelė ,,Abėcėlė“.

Visiems kartu ją sudainavus kalbėta apie rugsėjo 8-ąją minimą Pasaulinę raštingumo dieną, pristatytos šios dienos tradicijos, akcentuota raštingumo svarba. Dainininkas Andrius Mamontovas viename interviu teigia: ,,Raštingumas – tai ne mokėjimas rašyti ir skaityti, bet gebėjimas priimti, suvokti ir atsiliepti į užrašytą žodį.“ Juk raštingumo pradmenys įgyjami dar mokykloje, o įgūdžiai tobulinami visą gyvenimą.

Antrąją mokslo metų savaitę ikimokyklinukai, pradinukai lietuvių kalbos pamokose diskutavo raštingumo tema, dalinosi pastebėjimais ir asmenine patirtimi apie raštingumo naudą bei svarbą, piešė, klijavo abėcėlės raides, o atsinešę jas į biblioteką džiaugėsi jomis. Vaikai klausėsi ketvirtokų  Linetos ir Dainiaus skaitomos pasakos ,,Kelionė į mokslų šalį“, dėliojo gražiausius lietuviškus žodžius, kurių lietuvių kalboje yra daugybė. Dėliojant ir skaitant žodžius buvo nuspręsta surengti parodą ,,Raidė + raidė = žodis“. Jaunieji bibliotekos lankytojai pasidžiaugė savo kūryba – raidėmis ir žodžiais.

Pasibaigus popietei vaikai su gera nuotaika išskubėjo prie kasdieninės savo veiklos: pamokų ruošos, žaidimų, skaitymo, knygų. Rudenėlio džiaugsmai tik prasidėjo mokinių širdyse, jų nenuliūdino net tai, kad baigėsi atostogos. Mokinukai nenorėjo, kad puiki nuotaika taip greitai išblėstų. Jie nusprendė ir toliau lankytis bibliotekoje, žadėjo kartu skaityti, žaisti, piešti. Mokytojos palinkėjo vaikams dailiai ir be klaidų rašyti, bibliotekininkė – toliau šauniai skaityti. Ji pažadėjo vis supažindinti su naujausiomis bibliotekos knygutėmis vaikams.

 

Ingrida Petrikauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Grabupių filialo bibliotekininkė

 

Spausdinti
Facebook komentarai