Rusnės padangėje skraidė bepilotės skraidyklės

Rugsėjo 19 dienos popietę Rusnės  jaunimas atsimins ilgai. Tą dieną Šilutės  F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Ovidijus Kulda  ir vyresn. bibliotekininkas Tomas Poteliūnas  į Rusnės bibliotekos kiemelį atvežė  ir vaizdžiai pademonstravo bei leido patiems  vaikams  valdyti bepilotes skraidykles – dronus.

Įdomu buvo susipažinti su dronų veikimo ir valdymo principais, šių aparatų galimybėmis. Aišku, teorija – sausa šaka, kaip senais laikais sakė vienas iš literatūros klasikų, todėl renginio vedėjai po trumpo skraidyklių valdymo instruktažo perėjo prie praktinių užsiėmimų. Skraidyklės iš pradžių nepakluso nepatyrusioms rankoms, bet palaipsniui situacija keitėsi, aparatai kilo vis aukščiau ir aukščiau, vis labiau paklusdami jauniesiems „pilotams“.  Susiklostė gana įdomi situacija, nes pačios azartiškiausios ir stropiausios bepiločių skraidyklių  valdytojos pasirodė esančios mergaitės.

Gal būtent jie, kurie šiandien skraidina bepilotes skraidykles, kada nors pilotuos lėktuvus ar kitokius aparatus, gal nuo tų  pirmųjų bandymų atsiras svajonė pakilti ir skristi kur nors toliau… Dėkojame F. Bajoraičio viešosios bibliotekos IT specialistams už jaunimui suteiktą galimybę mokytis valdyti bepilotes skraidykles, už kantrybę ir parodytus pedagoginius įgūdžius.

 

Algimantas Čėsna,

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos

Rusnės filialo bibliotekininkas

Spausdinti
Facebook komentarai