Trečiasis programavimo būrelio „Coder Dojo“ sezonas Šilutėje

Rugsėjo 26 dieną startavo naujas „Coder Dojo“ programavimo būrelio sezonas Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje. Nemokamą būrelį veda bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius.

Iš pradžių visi susipažino su naujais būrelio nariais, po to pradėjo nagrinėti programavimo pradmenis naudodami programuojamus „Arduino“ kontrolerius.  Būtent to šiemet ir pradėta mokyti Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje veikiančiame „Coder Dojo“ programavimo būrelyje.

„Arduino“ kontroleris – tai programuojamas elektroninis prietaisas, naudojantis „Atmel“ firmos mikrovaldiklius, pasižyminčius itin didelėmis galimybėmis. Tai atviro kodo platforma, todėl ji ir tapo populiari visame pasaulyje. Šis instrumentas suteikia kuriamam projektui didesnes galimybes „jausti” ir kontroliuoti fizinį pasaulį. „Arduino“ kontroleris naudoja C ir C++ programavimo kalbos mišinį. Išmokti šią programavimo kalbą nėra sudėtinga.

Jaunimas su dideliu entuziazmu ir susidomėjimu klausėsi teorinių žinių bei žengė pirmuosius žingsnius kuriant savo programą.

Būrelis „Coder Dojo“ leidžia vaikams ne tik mokytis programavimo pagrindų, bet ir skatina kūrybiškumą, savarankiškumą, smalsumą ir kitus įgūdžius, užimančius svarbų vaidmenį renkantis vadinamąsias ateities profesijas.

„Coder Dojo“ būrelyje vaikai ne tik mokosi kurti programas, bet lavina ir kitus įgūdžius, reikalingus sėkmingam darbui technologijų industrijose. Dalyviams reikia  žinių apie dizainą, smulkiąją elektroniką, 3D, animaciją.

Tai jau trečiasis programavimo būrelio „Coder Dojo“ sezonas Šilutėje.

 

Ovidijus Kulda,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius

Spausdinti
Facebook komentarai