Edukaciniame užsiėmime „Informacijos detektyvai“ – lapės tema

Gruodžio 14 d. Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas „Informacijos detektyvai‘, dalyvaujant Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos antros klasės mokiniams (mokyt. Edita Šeputienė).
Teikiant šią Kultūros paso paslaugą stengiamasi ugdyti mokinių kūrybiškumą, meninį skonį, kritinį mąstymą, skatinti domėjimąsi knyga ir skaitymu.
Užsiėmimo metu vaikams pateikta tema – lapė. Visos užduotys buvo susijusios su šiuo gyvūnu, populiariu lietuvių tautosakoje ir vaikų literatūroje. Dalyviams buvo išdalinti vokai su užduotimis. Jiems Vaikų aptarnavimo skyriaus fonduose reikėjo surasti knygų, kurių pagrindinis personažas yra lapė. Greičiausiai knygą suradusi komanda apdovanota prizais.
Vėliau vaikai iš popieriaus kūrė lėlių teatro personažą – lapę. Šiai kūrybinei užduočiai atlikti labai pravertė patirtis, įgyta Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vykusio seminaro „Lėlių teatras kultūrinei vaikų edukacijai“, skirto bibliotekų specialistams, metu. Šį seminarą surengė Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos specialistai.
Edukacinio užsiėmimo „Informacijos detektyvai“ pabaigoje vaikai į namus išsinešė savo rankomis pagamintą popierinę lapę ir daug prizų už kruopštumą ir kūrybingumą. Tądien skaitytojo pažymėjimus įsigiję antrokai pasiėmė ir knygučių lapės tema, kurias perskaitys namuose.

Žaneta Jokužytė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Informacijos skyriaus vyresn. biblioekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai