Sodrios spalvos ir filosofiniai vaizdiniai Dianos Behm tapybos darbų parodoje

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filiale vasario 12 dieną atidaryta spalvinga tautodailininkės, Bliūdsukių kaimo (Šilutės r.) gyventojos Dianos Behm tapybos darbų paroda „Psichologiniai paveikslai“.

Nepakartojamas spalvų ir temų žaismas parodos lankytojus nukelia į visomis paletės spalvomis šviečiantį, gėlių, medžių vaizdinių kupiną menininkės išgyventą pasaulį. Tas pasaulis persunktas autorės savaip matoma ir suvokiama tikrove. Čia spalvos lyg žaidžia su žmogaus jausmais, tarsi palietus smuiko stygas gimsta vaizdiniai, sujaukiantys ir palaipsniui vėl surikiuojantys mintis, jausmus, sukeliantys asociacijas su jau praėjusiu, o kartu ir būsimu laiku.

Autorė savo tapybos darbuose sugeba išvengti fotografinio tikslumo, jos paveikslų herojai tarsi iš pasakų pakyla virš kasdienybės, pripildo aplinką sodrių spalvų, filosofinės minties. Tai leidžia pajusti autorės meilę tėviškei, aplinkiniams žmonėms, paprasčiausiam laukui, pievai, medžiui.

Darbai ir kasdieniai rūpesčiai sutrukdė menininkei pačiai pristatyti savo kūrinius, tačiau jos paveikslai kalba už pačią autorę, atskleidžia tyrą, kupiną meilės pasauliui sielą, sugebančią spalvomis perteikti jausmus ir potyrius.

 

Algimantas Čėsna,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Rusnės filialo bibliotekininkas

Spausdinti
Facebook komentarai