Usėnuose siaučia gerasis skaitymo virusas

Bibliotekos įvairiais būdais stengiasi tobulinti naujomis technologijomis grįstas savo paslaugas, bet nemažėja noras skatinti ir skaitymą. Šiam tikslui pasiekti yra daug būdų, tik reikia tinkamai juos pasirinkti. Perskaityti grožiniai kūriniai teikia įvairių minčių ir skatina mokinius kalbėti, dalintis mintimis, ugdo kūrybiškumą bei norą veikti.
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Usėnų filiale edukacinio užsiėmimo „Knyga ir aš“ metu nuo spalio 1 d. iki balandžio 2 d. paskelbta akcija „Gerojo skaitymo viruso epidemija“. Šis virusas, prieš keletą metų užkrėtęs Švėkšnos „Saulės“ gimnaziją, išplito ne tik po visą Šilutės rajoną, bet ir po gretimus rajonus. Neaplenkė jis ir Usėnų bibliotekos. Kol kas virusas siaučia tik Usėnų pagrindinėje mokykloje, bet po truputį jis jau plinta po visą seniūniją.
Akcijos metu mokiniai skaitys knygas, pildys loterijos bilietus ir juos mes į loterijai skirtą dėžutę. Balandžio 2-ąją, Tarptautinę vaikų knygos dieną, iš šios dėžutės bus traukiami bilietai su mokinių vardais. Laimingieji bus apdovanojami prizais, o daugiausiai knygų perskaitę skaitytojai vyks į Šilutės F. Bajoraičio viešąją biblioteką, kur jų lauks įvairios pramogos.
Susipažinę su akcijos „Gerojo skaitymo viruso epidemija“ sąlygomis ir taisyklėmis antrokai ir ketvirtokai gamino knygų skirtukus – piešė, klijavo, karpė. Jiems talkino mokytojos Danguolė Šulcienė, Ina Raubienė ir bibliotekininkės. Vienas iš labai svarbių daiktų, kurių reikia, kai skaitome knygas, yra skirtukas. Jį naudojant yra tausojamos knygutės, nelankstomi lapai ir visada iš karto pavyksta atrasti toliau skaitomą vietą. Smagiausia pasižymėti paskutinį skaitytą puslapį yra su savo pasidarytu skirtuku. Vaikai skirtukus, kad ilgiau tarnautų, įlaminavo. Laminavimo procesas labai sudomino mokinius.
Literatūrologas Kęstutis Urba paklaustas, ar galima gatvėje atskirti skaitantį žmogų nuo neskaitančio, yra atsakęs: „Taip. Iš akių, iš veido išraiškos, iš žvelgimo į kitą žmogų“. Šie žodžiai apie skaitymo svarbą daug pasako, o gerasis skaitymo virusas tegu kuo greičiau įsibėgėja. Gero skaitymo!

Aldona Rauktienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Usėnų filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai