„Coder Dojo“ būrelio dalyviai suprogramavo šviesoforą

Kartu su naujais mokslo metais Šilutės bibliotekoje prasidėjo naujas programavimo būrelio „Coder Dojo“ sezonas. Kalbėjimo su kompiuteriu pagrindus pažins 11 vaikų, kurie turės vieną pusantros valandos užsiėmimą per savaitę.

„Išmokus kažką sukurti, praeina noras žaisti, atsiranda noras kitaip leisti laiką prie kompiuterio. Programavimas lavina loginį mąstymą, moko tvarkos, taip pat suvokimo, kad kiekvienas veiksmas turi atoveiksmį“, – sako vaikus mokantis Šilutės bibliotekos programuotojas Ovidijus Kulda.
Programavimo būrelis „Coder Dojo“ Šilutės bibliotekoje vyksta jau trečius metus. Čia ateina vaikai nuo 10 iki 15 metų. Vaikai susipažįsta su kompiuterių veikimo principais, programavimo pradžiamoksliu, išmoksta apdoroti paveikslėlius, kurti svetaines, o svarbiausia – mąstyti logiškai. Išmokę programavimo pagrindų jie geba suprasti, kaip apsaugoti savo duomenis internete.

„Gal ne visi vaikai taps programuotojais, bet galbūt keli jų susižavės programų kūrimu ir šios specialybės mokysis ir toliau“, – sako O. Kulda.

Rugsėjo pabaigoje Šilutės bibliotekoje įvykusios pirmosios programavimo pamokos metu vaikai kibo į temą „Arduino“ valdiklių programavimo „C“ kalbos pagrindais. Prie valdiklio prijungę šviesios diodus, jie sukonstravo trijų spalvų šviesoforą, vėliau mokėsi jį valdyti. Tam reikėjo programavimo kalba parašyti komandą ir nusiųsti ją iš kompiuterio į valdiklį.

Ateityje vaikai mokysis ir daugiau įdomių dalykų, palies dirbtinio intelekto temą. Pavyzdžiui, jie galės „pasikalbėti“ su kompiuteriu, kurį patys išmokys tarpusavio kalbos. „Coder Dojo“ būrelio vaikai nepamirš ir svetainių kūrimo „wordpress“ sistemos, pažins PHP programavimo kalbą, nagrinės „Visual studio“ programą.

O. Kulda stengiasi, kad būrelio metu vaikams būtų įdomu. Jis supranta, kad mažiesiems programuotojams sunku ilgai išlaikyti dėmesį, tad pamokose yra mažiau teorijos, o daugiau praktinių užduočių.

RŪTA EŽERINSKĖ / silutesnaujienos.lt 

 

Spausdinti
Facebook komentarai