Vaikai skaptavo moliūgus ir kalbėjo apie Helovino tradicijas

Moliūgų skaptavimas ne tik smagus užsiėmimas – jis suburia visus būti drauge.  Spalio 25 dieną Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus salėje vyko edukacinis užsiėmimas ,,Helovinas“, kuriame dalyvavo pradinukai bei ikimokyklinukai.

Helovino šventė yra neatsiejama nuo pagrindinio jos atributo – moliūginio Džeko žibinto. Mokinukai, padedami mokytojų ir bibliotekininkės, skaptavo moliūgus, pjaustė bei piešė jiems veidus. Vieni vaikai stengėsi padaryti kuo gražesnį, o kiti – kuo baisesnį moliūgą-žibintą.

Šiek tiek istorijos apie tai, kaip atsirado pavadinimas ,,Džeko žibintas“, kildinamas iš airių folkloro. Pasakojama, kad seniau gyveno girtuoklis ir sukčius Džekas, kuris nebuvo geras žmogus, tačiau garsėjo gudrumu. Kartą Džekas akis į akį susidūrė su velniu, tačiau jį apgaule įviliojo į medį, o ant žievės išpjaustė kryžių, tad šis pragaro gyventojas negalėjo nulipti. Velnias maldavo jį paleisti. Džekas sutiko, tačiau tik išgavęs pasižadėjimą niekuomet nepatekti į pragarą. Gudrusis Džekas nesumojo, kad dėl savo blogų darbelių į rojų irgi nebus priimtas. Džekui mirus ir rojaus, ir pragaro durys buvo užvertos. Velnias tik davė Džekui saują žarijų, kad pasišviestų amžinai klajodamas aklinoje tamsoje. Žarijos buvo sudėtos į išskobtą ropę. Džeko žibintų gamyboje seniau iš tiesų buvo naudojamos ropės, tačiau airiams masiškai emigravus į JAV pradėta skaptuoti ten puikiai augančius, didelius ir įspūdingai atrodančius moliūgus, kai jų viduje spragsi žarijos ar žvakelė.

Mokinukų iš moliūgų  pagamintais žibintais buvo papuoštas bibliotekos kiemelis. Tie, kurie  nešvenčia Helovino, tiesiog gali pasinaudoti smagia proga papuošti namus šviečiančiais moliūgais.

 

Daiva Kaktienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Grabupių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai