Kompiuterinio raštingumo mokymai Vilkyčių bibliotekoje

Lapkričio 20  dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vilkyčių filiale Vilkyčių pagrindinės mokyklos 2 klasės mokiniai kartu su mokytoja dalyvavo kompiuterinio raštingumo mokymuose. Jų metu bibliotekininkė pristatė socialinio tinklo „Facebook“ struktūrą, privalumus ir galimas grėsmes.  Pademonstruota ir papasakota, kaip saugiai naudotis šiuo socialiniu tinklu, kokius asmeninius duomenis galima viešinti ir kokių neviešinti, kad nepakliūtų į internetinių sukčių pinkles, kaip nepriimti į draugus nepažįstamų žmonių.

Mokymų dalyviai yra dar mažai patyrę socialinio tinklo „Facebook“ vartotojai, juo naudojasi tik žaidimams arba žinutėms siųsti (programėlėje „Mesenger“). Susirinkusieji prisipažino nesusimąstantys, kad kiti gali matyti internete jų viešinamą asmeninę informaciją, nuotraukas. Mokymų metu bibliotekininkė pademonstravo, kur galima rasti informaciją apie savo profilį, kokie duomenys pateikti, kam suteikta galimybė juos matyti. Išsamiai papasakota apie  komentarų, asmeninių nuotraukų viešinimo grėsmes. Ta pačia tema buvo parodytas internetinis vaizdo įrašas apie tai, kas gali nutikti, jei neapgalvotai viešinami asmeniniai duomenys ar parašomi užgaulūs komentarai.

Visiems patiko kompiuterinio raštingumo mokymų tema, aktuali besilankantiems internetinėse svetainėse. Kartais paprasta informacija gali sudaryti daug nepatogumų, paskatinti patyčias ar padaryti materialinės žalos.

 

Sandra Genienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vilkyčių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai