Mokymasis visą gyvenimą – misija įmanoma!

Šiandien gyvename nuolat besikeičiančiame pasaulyje, tad kiekvienas turime gebėti prisitaikyti prie naujų technologijų ir aplinkos pokyčių. Dėl to mokymasis nesibaigia po mokyklos ar universiteto. Žmogui svarbu ne tik rūpintis savo sveikata, palaikyti fizinį, protinį ir emocinį aktyvumą, bet ir integruotis į visuomenę, būti aktyviu piliečiu, džiaugtis gyvenimu bet kuriame amžiuje. Bibliotekos nuolat siūlo įvairių savęs ugdymo, mokymosi programų įvairioms amžiaus grupėms. Šiandien vyresnio bei senyvo amžiaus žmonėms bibliotekos organizuoja skaitmeninius raštingumo mokymus tiek miestuose, tiek kaimuose.

Lapkričio 8–22 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Inkaklių filiale vyko skaitmeninio raštingumo mokymai pradedantiesiems „Skaitmeninės technologijos TAU: ateik, sužinok, išmok“. Šie mokymai vykdomi pagal projektą „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“.

Mokymų metu, kurie tęsėsi 18 valandų, dalyviai įgijo teorinių žinių ir praktinių įgūdžių dirbti kompiuteriu, naršyti internete ir būti aktyviais e. visuomenės nariais. Mokymų dalyviai buvo supažindinti su 15 įvairių sričių temų, atlikdami praktines užduotis įtvirtino žinias.

Gruodžio 3–4 d. Inkaklių filiale surengti 6 valandų skaitmeniniai mokymai pažengusiems „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam“, kurių metu dalyviai sužinojo apie e. parašą ir jo teikiamas galimybes, dokumentų pasirašymą naudojant e. parašą, e. valdžios teikiamas paslaugas, mokėsi naudotis kitomis valstybės institucijų gyventojams teikiamomis e. paslaugomis.

Pradedančių ir pažengusių skaitmeninio raštingumo mokymai Inkaklių filiale bus vykdomi ir 2020 metais. Norinčius kviečiame iš anksto registruotis bibliotekoje.

Šį skaitmeninio raštingumo mokymų projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Skaitmeninio raštingumo mokymus organizuoja asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ kartu su partneriais – UAB „Baltijos kompiuterių akademija”, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija ir VšĮ „Informacinių technologijų institutas”.

Daiva Milkerienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Inkaklių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai