Vaikai klausėsi skaitomos Ignės Zarambaitės apysakos „Stebuklingi senelio batai“ ir piešė savo įspūdžius

Knygų skaitymas – vienas prasmingiausių laisvalaikio praleidimo būdų vaikams. Skaitydamas knygas jie nuolat mokosi naujų dalykų, gerėja kalbiniai įgūdžiai, didėja savivertė. Norint, kad vaikai pamėgtų knygas, labai svarbu, kad tėvai jau nuo kūdikystės vaikus pratintų prie knygų ir rodytų tinkamą pavyzdį.

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filialo bibliotekininkė birželio 17 dieną skaitytojams pristatė knygų vaikams ir jaunimui autorės, edukatorės Ignės Zarambaitės apysaką „Stebuklingi senelio batai“. Ši knyga „Metų knygos rinkimuose“, knygų vaikams kategorijoje, skaitytojų palankiausiai įvertinta ir pripažinta nugalėtoja.

Knygelėje rašoma, kaip pagrindinis veikėjas Erikas netenka savo mylimo senelio, tačiau netikėtai atranda jo stebuklingus batus. Jais dėvėdamas berniukas ne tik patiria įvairių nuotykių, bet ir apmąsto senelio pamokymus, suvokia jo išmintį.

Jauniesiems skaitytojams patiko ši knygelė, jie atidžiai klausėsi skaitomo teksto, o mokantys skaityti drauge garsiai skaitė. Perskaičius apysaką visi draugiškai aptarė, kas labiausiai patiko. Labai įsiminė tie stebuklingi senelio batai, apie tokius pasvajojo kiekvienas.

Vaikai savo atsiminimus apie kūrinį piešė kreidelėmis ant trinkelių. Jie kuo ryškiau stengėsi nuspalvinti batus, nupieštus popieriaus lapuose. Piešimas – mėgstamas bet kurio amžiaus vaiko užsiėmimas.

Daiva Kaktienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Bikavėnų filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai