dalyvės

Iškyla bibliotekos kiemelyje

 

dalyvės

Pavasarėjant ir saulei vis dažniau šildant dieną, taip norisi išeiti į lauką ir įkvėpti gryno oro, susitikti su draugu ir tiesiog paplepėti, smagiai praleisti laiką, pakeisti aplinką. Įvedus šalyje karantiną daugybei žmonių teko išmokti gyventi be parduotuvių, grožio salonų, sporto klubų, šokių pamokų, muzikos mokyklų, klasėse vedamų pamokų ir daugybės kitų dalykų, tapusių įprasta ir neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi.

Vyriausybei sušvelninus karantino ribojimus, progos pabūti su savo lankytojais nepraleido ir Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkai. Suderinus laiką ir vietą, po ilgo nesimatymo, įvyko pirmasis jaunimo būrelio „Apie niekalus ir rimtas problemas“ susitikimas.

Atsižvelgiant į saugumo reikalavimus susitikimas vyko bibliotekos Vasaros kiemelyje. Merginos, susirinkusios po pamokų, džiaugėsi galėjusios susitikti. Šiltai apsimuturiavus, vaišinantis pačių būrelio dalyvių pagamintais gardėsiais ir karšta arbata, buvo kalbamasi apie iššūkiu tapusį laikotarpį, sunkumus, su kuriais teko susidurti, mokslus, ateities planus. Sustojęs gyvenimas, atimta galimybė leisti laiką su draugais sukelia jausmą, kad esi uždarytas namuose be jokios vilties nueiti į kiną ar koncertą. Tai susiję ir su žlugusiais atostogų planais, ir dar daugybe problemų, kurias norėjosi išsakyti balsu. Pokalbis buvo ilgas ir išties jausmingas. Patirti iššūkiai parodė mums visiems, ko iš tikrųjų žmogui reikia labiausiai – gyvo ir nuoširdaus bendravimo.

Labai pradžiugino merginų išsakytos patirtys, kad karantino laikotarpiu joms nepalūžti, praskaidrinti nuotaiką, atsipalaiduoti bei nukreipti mintis nuo sunkių mokslų padėjo mėgstamų knygų skaitymas. Kitos dalinosi patirtimi, kaip tobulino savo asmenybę, atrado naujų hobių. Visos bendrai nusprendė, kad stengėsi susidariusioje situacijoje surasti daugiau pliusų.

Smagus pirmasis susitikimas tapo startu kitiems būrelio dalyvių užsiėmimams. Gerėjant orams ir atlaisvėjus ribojimams, jie bus tęsiami, nes einant į gyvenimą jaunimui iškyla daug klausimų, dvejonių ir svarstymų. Pasidalinimas patirtimi, nuomonėmis bei įžvalgomis priverčia kitomis akimis pažiūrėti į iškilusias problemas, o draugų palaikymas padeda ištverti viską.

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojai nori informuoti lankytojus, kad atšilus orams prasidės jaunimo užsiėmimai lauke, nors dalyvių skaičius bus koreguojamas pagal nustatytus saugumo reikalavimus. Džiaugiamės galintys susitikti su jumis ir nuveikti kažką įdomaus. Idėjų netrūksta, todėl apie būsimas veiklas pranešime bibliotekos interneto svetainėje www.silutevb.lt arba visada galite teirautis bibliotekininko.

Kristina Kelmelienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vaikų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai