Skaitymo skatinimo valandėlė „Aš tarp knygos puslapių“

Gegužės 28 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filiale vykusioje skaitymo skatinimo valandėlėje „Aš tarp knygos puslapių“ perskaitytas Hanso Kristiano Anderseno premijos laureatų knygas savo draugams, klasiokams ir auklėtojoms Dainai Endzelienei bei Svetlanai Jucienei pristatė Juknaičių pagrindinės mokyklos trečios, ketvirtos klasės mokiniai.

1953 m. buvo įkurta Tarptautinė vaikų knygos taryba, kurios tikslai – palaikyti vaikų literatūrą, knygos meną, skatinti, propaguoti vaikų bei paauglių skaitymą, plėtoti tarptautinius vaikų knygos kūrėjų, leidėjų, tyrėjų, propaguotojų ryšius. Viena pirmųjų organizacijos iniciatyvų buvo įsteigti tarptautinį apdovanojimą geriausiems vaikų knygos kūrėjams. Taip 1956 m. atsirado garsaus danų kilmės pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno vardu pavadinta premija. Rašytojai kas antrus metus už geriausią kūrinį (nuo 1966 m. – ir už iliustracijas) apdovanojami Danijos karalienės įsteigtu aukso medaliu.

H.K. Anderseno premijos lauretų knygos

Bibliotekininkė papasakojo mokiniams apie H. K. Anderseno gyvenimą ir kūrybą. 1805 metų   balandžio 2 dieną Danijos karalystėje, Odensėje, gimė garsiausias visų laikų pasakų kūrėjas. Dar visai paauglys Hansas Kristianas patraukė į Kopenhagą, čia mokėsi dainavimo ir šokio. Rašytojas išgarsėjo romanu „Improvizacija“, tačiau begalinę skaitytojų simpatiją pelnė pasakomis, kurias skaito vis naujos ir naujos kartos. Gerai žinomų pasakų „Bjaurusis ančiukas“, „Laukinės gulbės“, „Coliukė“, „Lakštingala“, „Undinėlė“ veikėjai yra maži, tyri, išmintingi ir nepaliaujamai tikintys šviesa. Jie įkvepia pasikliauti savimi, nepasiduoti piktoms mintims ir skriaudoms. Šiose pasakose veikėjai visus nustebina savo drąsa ir gebėjimu mylėti.

Pristatydami perskaitytas knygas mokiniai nurodė knygos autorių ir pavadinimą, charakterizavo kūrinio personažus: papasakojo kur jie gyveno, ką veikė, kaip elgėsi, su kokiomis kliūtimis, sunkumais susidūrė. Vaikai pasakė, kaip kūrinys baigėsi, kokia yra pagrindinė jo mintis, ko iš šio kūrinio galima pasimokyti, kokiam skaitytojui ji galėtų būti įdomi. Siekdami sudominti  klausytojus knygos pristatymu mokinai paruošė plakatus, nupiešė piešinius, kurie sėkmingai nutūpė ant Juknaičių bibliotekos sienos ir ją gražiai puošia.

Kartais dėl knygų gausos būna sunku išsirinkti, ką skaityti. Dar sunkiau knygą išrinkti jaunajam skaitytojui, todėl perskaitytos ir pristatytos knygos tapo rekomendacija bendraamžiams. Visiems skaitymo skatinimo valandėlės dalyviams įteikti prizai.

Rasa Vaičiulienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Juknaičių filialo bibliotekininkė

Skaitymo skatinimo valandėlėje Plakatas Urtės Urniežiūtės Perskaitytų knygų pristatymas Lėjos Plauškaitės darbas Ketvirtokai pristato savo darbelius Įteikiami prizai

Spausdinti
Facebook komentarai