Kazkas

Vasarą bibliotekininkai ne tik atostogauja

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Bibliotekininkystės ir kraštotyros skyriaus specialistai vasarą atostogauja, dirba ir galvoja apie rudenį. Jums įdomu, kas gi bus rudenį? Įgyvendinus Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės finansuotą bibliotekos tęstinį projektą „Interaktyvus Pamario raštijos lobynas: išgirsk, prisiliesk, pamatyk“ (vadovė Inga Tarozienė) šilutiškiams ir miesto svečiams bus pasiūlyta nauja   paslauga.

Bibliotekininkai ir MB „Pozityvūs sprendimai“ komanda kuria mobilią aplikaciją (programėlę) – interaktyvų žaidimą 3D dėlione papildytoje realybėje po atviru dangumi. Kuo ji ypatinga? Žaidėjai susipažins su Šilutę garsinančiomis asmenybėmis bei su jomis susijusiais kultūros objektais, svarbiais istorijos faktais ir įtraukia forma sužais žaidimą – sudėlios 3D dėlionę. Šis sprendimas veiks kaip mobili aplikacija ir bus žaidžiamas telefonu (I/OS ir Android sistemose). Žaidimo principas – pagal GPS koordinates sekti išmėtytas dėlionės dalis visame mieste. Šitą žaidimą papildys animuoti ir įgarsinti 5 personažai. Taigi laukia aktyvus ir interaktyvus nuotykis bei pažintis su Šilute.

Šiuo metu kūrybinis procesas pačiame įkarštyje – dėliojamas maršrutas, apimantis 10 Šilutės miesto reikšmingų objektų, animatoriai kuria personažus. Kas šie veikėjai? Pasirinkti realūs XIX–XX a. pirmos pusės Pamario karšto šviesuoliai: spaustuvininkas, visuomenės veikėjas Martynas Jankus, rašytojas Hermanas Zudermanas, poetas, pedagogas Fridrichas Bajoraitis, kultūros ir visuomenės veikėjas, dvarininkas Hugo Šojus. Vienas veikėjas yra ypatingas – tai Šilutės simbolis Žuvis. Stengiamasi, kad personažai būtų lengvai atpažįstami. Jūsų verdiktui pateikiami du personažai. Ar atpažįstate juos?

LTK_Logotipas(1)LogotipasKazkas

Spausdinti
Facebook komentarai