Vaiku skyrius

Paauglių pokalbių tema – asmenybės žavesys. Ar gali kosmetika jį papildyti?

Socialiniams tinklams vis labiau skverbiantis į jaunimo gyvenimą pastebima tendencija, kad formuojamas įvaizdžio etalonas. Mūsų visuomenė tarsi apsėsta grožio šablonų, moterys bei jaunos merginos paprastai vertinamos pagal išorę. Atitinkančios standartus laikomos lieknos, lygios odos bei gražių veido bruožų dailiosios lyties atstovės. Tenka pripažinti, kad gera išvaizda daugeliui sukelia teigiamą reakciją. Ne paslaptis, kad įvairiomis dietomis ir makiažo priemonėmis bei jo naudojimo subtilybėmis domėtis pradeda vis jaunesnio amžiaus merginos, kurios bando atitikti socialiniuose tinkluose  kuriamą įvaizdį.

Kosmetiką rekomenduojama naudoti vyresniame amžiuje, tačiau paauglės  šių rekomendacijų nepaiso ir pradeda „tobulinti“ savo įvaizdį jau paauglystėje. Ši praktika kelia daug diskusijų visuomenėje. Vienos mamos priešinasi šiam įpročiui ir skatina savo atžalas vertinti natūralumą, kitos mamos, anaiptol, ragina savo dukras pradėti naudoti kosmetiką jau nuo ankstyvo amžiaus, taip siekdamos jas supažindinti ne tik su makiažo priemonėmis, bet ir veido bruožais. Kaip ten bebūtų, yra kelios taisyklės, kurių laikytis privalo visi – rūpintis savo oda ir tinkamai ją prižiūrėti, laikytis švaros bei higienos.

Ši tema paliesta ir Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos pokalbių valandėlės „Apie niekalus ir rimtas problemas“ metu. Susirinkusios merginos dalinosi patirtimi apie kosmetikos vartojimo kultūrą šeimoje ir aplinkoje, aptarė problemas, su kuriomis susiduria jaunos merginos, norinčios  vartoti kosmetiką, kokios priežastys skatina ir stabdo tai daryti, kt.

Pagrindinė problema, su kuria neretai susiduria jaunos panelės –  spuogai. Susidūrus su odos problemomis ir atsiradus poreikiui naudoti makiažą, merginos pritarė, kad būtų gerai, jei šeima ar šios srities specialistai suformuotų įprotį naudoti kokybiškas, odai tinkančias priemones bei dekoratyvinę kosmetiką, kuri nedirgintų odos, padėtų įveikti  iškilusias problemas. joms svarbu susipažinti su bendromis kosmetikos vartojimo taisyklėmis. Užsiėmimo metu aptarus šiuos klausimus, remiantis profesionalų patarimais,  sudarytos bendros taisyklės, kurios  kiekvienai jaunai panelei galėtų tapti  teisingo kosmetikos vartojimo atmintine. Specialistai teigia, kad pasirinktos spalvos ir jų deriniai turi tikti prie akių, plaukų ir odos; tamsios spalvos dažnai yra per sunkios, ypač jaunam žmogui; geriau turėti mažiau, bet kokybiškų produktų; kosmetinėje esančiomis priemonėmis (teptukai, šepetėliai ir pan.) nerekomenduojama dalintis su kitais; lengvas įvaizdis visada atrodo natūraliau. Svarbiausia yra kiekvieną rytą ir vakarą švariai nuvalyti veido odą, norint, kad ji būtų sveika.

Susitikimo metu merginos praktiškai išbandė makiažo subtilybes, įvertino  joms tinkančių spalvų derinius, stebėdamos interneto „YouTube“ kanale makiažo pamokų įrašus bandė susikurti sau tinkantį įvaizdį. Įvertinusios patirtį, išvaizdos pokyčius ir palyginusios „prieš“ ir „po“ rezultatą, dalyvės nusprendė, kad natūralus grožis joms artimesnis, tačiau, esant ypatingai progai ar įsimintinam gyvenimo įvykiui, laikantis rekomendacijų, makiažo priemonėmis pasinaudotų.

Mes visi esame skirtingi, tik mums būdingo kūno sudėjimo, nepakartojamų veido bruožų, išsiskiriame išoriniu bei vidiniu grožiu, gebėjimais. Tai privalome įsisąmoninti, niekuomet nepamiršti ir save mylėti.

 

Kristina Kelmelienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyriaus
vyr. bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai