Susitikimas su kunigu Benu Lyriu

Susitikimas su kunigu Benu Lyriu paskatino pamąstyti apie žmogiškąsias vertybes

Balandžio 9-osios pavakarę į Šilutės F. Bajoraičio viešąją biblioteką rinkosi minios žmonių susitikti su kūrėju, gyvenimo prasmės terapeutu, kunigu, knygų autoriumi Benu Lyriu (tikr. Benas Audrius Martusevičius).

Visos Beno Lyrio išleistos knygos tampa bestseleriais. Vos pasirodžiusios jos šluojamos iš knygų lentynų. Rašyti jis pradėjo dar besimokydamas mokykloje (nuo 2004 m.), po metų tapo jaunųjų filologų konkurso laureatu. Nuo to laiko kūryba yra neatskiriama jo gyvenimo dalis.

Susitikimo metu Benas Lyris pristatė savo naujausią knygą „Išgydytos mintys. Gyvenimo prasmės terapija“. Knygoje, kaip ir vakaro metu, vyksta terapinis pokalbis tarp dviejų lyg ir nepažįstamų, tačiau kartu žmogiškojo nežinojimo ir kasdieniškų atradimų kelyje esančių žmonių.

Kunigą renginio metu kalbino Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Švėkšnos filialo bibliotekininkė Rasvita Kundrotaitė. Rašydamas Benas Lyris atskleidžia visą savo žmogiškąjį,  tikėjimu paremtą žinojimą, remiasi savo asmeniniais patyrimais, išgyvenimais, dabarties jausmais. Svečias dalijosi savo mintimis ir įžvalgomis, kaip kokybiškai būti, kaip atrasti save tarp kitų, kokios gyvenimo baimės mus valdo, kaip susigyventi su savimi ir kitais. Anot kunigo, svarbu gyventi čia ir dabar, pastebėti šalia esančius, skirti jiems laiko, tiesiog būti žmogiškiems, nebūtinai tobuliems.

Benas Lyris dalijosi mintimis: „Reikia džiaugtis savo unikalumu, vertinti jį. Neprivalome būti kaip visi. Neprivalome rasti teisingų sprendimų ir įgyvendinti juos dairydamiesi į kitų žmonių gyvenimus. Privalome apkabinti savo gyvenimą ir susitaikyti su juo. Tada tapsime nenugalimi.“

Knygos pristatymo metu Benas Lyris skaitė ištraukas iš savo knygų bei dar nepublikuotą eilėraštį. Vakaro nuotaiką kūrė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro operos solistės Oksanos Auškalnytės-Mockuvienės atliekamos dainos bei Šilutės meno mokyklos moksleivio Klaido Šilinsko kūriniai, grojami saksofonu.

 

Sonata Mockienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Susitikimas su kunigu Benu Lyriu Susitikimas su kunigu Benu Lyriu Susitikimas su kunigu Benu Lyriu Susitikimas su kunigu Benu Lyriu Susitikimas su kunigu Benu Lyriu

Spausdinti
Facebook komentarai