Susitikimai bibliotekoje paskutinį rudens mėnesį
Susitikimai bibliotekoje paskutinį rudens mėnesį
Kasmet paskutinę lapkričio savaitę vykstanti Europos atliekų mažinimo savaitė – visose Europos šalyse vienu metu vykstanti kampanija, kurios tikslas – ugdyti visuomenės sąmoningumą tvaraus išteklių naudojimo ir atliekų tvarkymo klausimais.
Prisijungiant prie šios savaitės iniciatyvų Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale surengta Eugenijaus Šuldiakovo kūrybos darbų paroda „Iš dulkės į auksą“, kurios pristatyme dalyvavo pats autorius ir maloniai bendravo su naumiestiškiais.
Vartotojiškumas – viena iš dažniausių šiuolaikinio gyvenimo problemų, todėl ir žmogui, ir daiktui reikia suteikti antrą šansą – įsitikinęs stimpanko dirbinių kūrėjas Eugenijus Šuldiakovas. Tokią gyvenimo filosofiją jam suformavo tėvai, kuriems labai svarbus buvo estetinis skonis, pagarba ir žmogui, ir gamtai. Prikelti senus daiktus naujam gyvenimui kūrėją įkvėpė mama, kuri baldus ir drabužius paversdavo neįprastais. Jo kuriami darbai praktiški, tai ir šviestuvas, ir kartu laikrodis ar garso kolonėlė, kuriems sukonstruoti panaudojama šimtai detalių. Jos yra dažomos, klijuojamos. Taip, anot kūrėjo, jis gelbėja pasaulį nuo nereikalingų šiukšlių. Prikelti senus daiktus naujam gyvenimui menininkas moko ir jaunąją kartą savo studijoje rengdamas jiems užsiėmimus.
Baigdamas susitikimą Eugenijus Šuldiakovas palinkėjo visiems nebūti abejingiems savo aplinkai, gamtai, žmonėms, paprastuose dalykuose pastebėti grožį bei prasmę.
Lapkričio 19 dieną apie tvarumą kalbėtasi su Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio paruošiamojo ugdymo grupės „Gudručiai“ vaikais. Susitikimo pradžioje skaityta A. Baranauskaitės ir L. Lekavičiūtės knyga „Jokio jokio tvano“, kurioje jautriai, žaismingai pristatytas nelabai saugus dabartinis pasaulis, kai potvyniai, miškų gaisrai, pakilusi oro temperatūra tapo beveik mūsų kasdienybe. Vėliau diskutuota apie tai, nuo ko priklauso pasaulyje vykstantys anomalūs reiškiniai, ką mes turime daryti, kad mūsų planetai būtų lengviau. Nuspręsta, jog dideli pokyčiai prasideda nuo mažų ir paprastų kasdieninių dalykų: šiukšlių rūšiavimo, gamtos išteklių tausojimo, panaudotų ir nebereikalingų daiktų perleidimo kitiems ar jų prikėlimo naujam gyvenimui. Tvarumo pavyzdžiais vaikams tapo bibliotekoje eksponuojamos parodos: Eugenijaus Šuldiakovo kūrybos darbų paroda „Iš dulkės į auksą“ ir Nijolės Stanelienės šiaudinių sodų „Saulės nuauksinti…“ paroda. Susitikimo pabaigoje improvizuotas šiukšlių rūšiavimas vaikams tapo smagiu žaidimu.
Lapkričio 20-osios pavakare, subūrę šešias komandas, naumiestiškiai rinkosi į biblioteką dalyvauti protų mūšyje „Ateik, žaisk, nugalėk“. Žaidimą sudarė 4 turai: „Apie viską po truputį“, „Pasitikrink kultūros istorijos žinias“, „Apie miestelį prie Lendros, Šusties ir Vanagio“, „ Iš muzikos pasaulio“. Klausimai buvo įvairūs – dalyviai spėliojo atsakinėdami į klausimus apie istorines asmenybes, įvykius iš miestelio praeities. Paskutiniai dešimt klausimų buvo muzikiniai, kurie padėjo sukūrti dar smagesnę nuotaiką. Susirinkusieji turėjo galimybę pademonstruoti turimas žinias, gerai praleisti laiką bei papildyti žinių bagažą. Nežymia taškų persvara laimėjo Žemaičių Naumiesčio gimnazijos komanda. Antroji vieta atiteko bibliotekos klubo „Vingiorykštė“ moterims, trečioji – vienos giminės komandai. Nugalėtojams prizus dovanojo Žemaičių Naumiesčio bendruomenė.
Turnyrą vedė Žemaičių Naumiesčio muziejaus muziejininkas Saulius Sodonis. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Ovidijus Kulda pasirūpino technine renginio dalimi.
Danutė Bružienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Žemaičių Naumiesčio filialo bibliotekininkė