Šilutės rajono šimtmečio žmonės

Astrauskienė Violeta

Seniūnijos darbuotoja, raštvedė, fotografė.

Gimė 1960 m. balandžio 12 d. Švėkšnoje, Šilutės r.

1978 m. Violeta Astrauskienė baigė Švėkšnos (Šilutės r.) vidurinę mokyklą (dab. Švėkšnos „Saulės“ gimnazija), 1979 m. su pagyrimu – Kauno 22-ąją technikos mokyklą ir įgijo braižytojo-konstruktoriaus specialybę. 2004 m.  Vilniaus visuomeninėje parapsichologijos akademijoje įgijo parapsichologo kvalifikaciją.

1980–1984 m. Švėkšnos vidurinėje mokykloje dėstė piešimą, istoriją, geografiją, vadovavo dailės būreliui, dirbo bendrabučio auklėtoja. 1984–1985 m. „Ašvos“ tarybiniame ūkyje V. Astrauskienė buvo vaikų lopšelio-darželio vedėja, o 1985–1987 m. vėl mokytojavo Švėkšnos vidurinėje mokykloje. V. Astrauskienė nuo 1987 m. ėjo Švėkšnos apylinkės vykdomojo komiteto sekretorės pareigas. Nuo 1990 m. – Švėkšnos apylinkės viršaičio pavaduotoja, 1995–2007 m. – Švėkšnos seniūnijos sekretorė-raštvedė, 2007–2009 m. – Švėkšnos psichiatrijos ligoninės vyr. gydytojo sekretorė-referentė, nuo 2009 m. – Saugų (Šilutės r.) seniūnijos raštvedė.

V. Astrauskienė aktyviai dalyvauja švėkšniškių draugijos „Tėviškė“ ir Emilijos Pliaterytės atminimo draugijos Švėkšnos skyriaus veikloje. Ji fotografuoja ir kaupia archyvą visų svarbesnių Švėkšnoje ir Saugose vykstančių švenčių, įsimintinų įvykių, mokyklos renginių ir kt. Nuo 2007 m. nuolatos bendradarbiauja su Šilutės r. laikraščiu „Šilutės naujienos“, garsina Švėkšnoje ir Saugose vykstančius renginius ir įvykius.

Nuo 2005 m. V. Astrauskienė rengia fotografijos parodas, kurios buvo eksponuotos Švėkšnos muziejuje bei bažnyčioje, rajono bibliotekose, Šilutėje, Klaipėdoje ir Palangoje. Ji nuolatos rašo straipsnius, pranešimus, yra išleidusi keletą knygų.

V. Astrauskienė teigia, kad ji yra pilna kūrybinių idėjų, savęs nelygina su kitais, juk kiekvienas yra vienintelis ir nepakartojamas. Džiaugiasi, kad yra čia ir dabar… Reikšmingiausiu veiklos įvertinimu laiko tai, kad 2015 m. buvo pakviesta tapti Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Saugų filialo globėja.

 

Literatūra:

1. Astrauskienė, Violeta. Anketa Šilutės personalijų žinynui : [atsakymai į anketoje pateiktus klausimus]. Rankr. [Šilutė: Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka, 2015]. 2 p.