Svečiuose – Gruzijos bibliotekos vadovė

Gruzijos bibliotekos vadovė Diana Gelašvili

Gruodžio 2 d. vakarą į F.Bajoraičio VB, Saugų filialo biblioteką atvyko viešnia iš Gruzijos, Chašurio miesto bibliotekos vadovė Diana Gelašvili, kurią lydėjo Lietuvos ambasados Gruzijoje darbuotojai.

Svečių sutiktuvės, grojant pagrindinės mokyklos pedagogų kaimo kapelai, vyko Saugų J. Mikšo pagrindinės mokyklos foje. Tautiniais rūbais pasipuošusios moksleivės svečiams prisegė pasveikinimo ženklus, mokyklos direktorė K. Degutienė visus pakvietė į biblioteką, kurioje ir įvyko susitikimas su mokyklos, seniūnijos ir bendruomenės nariais. Renginys vyko rusų kalba, vertėjavo Saugų J. Mikšo pagrindinės mokyklos vyresnioji mokytoja G. Širmelienė.

Susitikimo tema – “Biblioteka kaimo bendruomenei: pokyčiai ir naujos tendencijos”.

Saugų seniūnijos seniūnė Anastazija Oželytė svečiams papasakojo apie Saugų seniūniją, jos raidos tendencijas ir perspektyvas. Viešniai iš Gruzijos dovanojo informacinį lankstinuką apie seniūniją ir seniūnijos kalvio D. Viliaus nukaltą pasagą, kuri kaip žinia, nuo senų senovės Lietuvoje yra vienas žinomiausių sėkmės talismanų ir laimės simbolių.

VB Informacijos skyriaus vedėja L.Dumšienė demonstravo skaidres ir pasakojo apie interaktyvų elektroninės paslaugos prieinamumą Saugų bibliotekos viešosios interneto prieigos taške.

J. Mikšo pagrindinės mokyklos direktorė K.Degutienė kalbėjo apie mokyklos vaidmenį kaimo socialiniame gyvenime.

Pagal informacinės visuomenės rodiklius Gruzija atsilieka nuo kitų Europos valstybių. Ekonominės, politinės, demografinės problemos įtakoja lėtą informacinių technologijų sektoriaus vystymąsi. Todėl Lietuvos patirtis vykdant informacinių technologijų plėtrą gali būti pravarti bei naudinga didinant gyventojų kompiuterinį raštingumą Gruzijoje, kalbėjo Chašurio miesto bibliotekos vadovė Diana Gelašvili.

Diskusijoje apie šiuolaikinę bibliotekų vadybą, naujausius darbo organizavimo metodus bei sukauptą veiklos patirtį, universalios ir mokyklinės bibliotekos partnerystę kalbėjo filialo bibliotekininkė Regina Juškienė ir mokyklos bibliotekininkė Daiva Vaivadienė. Kolegiškai bibliotekininkės aptarė darbo rezultatus, pasidžiaugė, kad tokie susitikimai – nauja bendradarbiavimo partnerystė. Viešnia buvo pakviesta apžiūrėti ir mokyklos biblioteką.

Mintimis apie bibliotekos įtaką bendruomenės gyvenimui pasidalino Saugų kaimo bendruomenės pirmininkas Donatas Jaunius.

F.Bajoraičio VB direktorė D.Užpelkienė apibendrino susitikimo dalyvių pranešimus, pasisakymus ir pastebėjimus.

Susitikimo pabaigoje buvo pasikeista atminimo dovanomis. Chašurio miesto bibliotekos vadovė Diana Gelašvili pasirašė Šilutės rajono savivaldybės administracijos Saugų seniūnijos Garbės piliečių knygoje.

Spausdinti
Facebook komentarai