Viešosios bibliotekos mokys internete elgtis atsargiai

Gustavas2011 sausio 29 d., Laima Dumšienė

Vasarį Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka skelbia atsargaus elgesio internete mėnesiu ir kviečia gyventojus – ypač vaikus ir paauglius – išmokti internete elgtis atsargiai. Šia akcija pradedama visus 2011 metus truksianti nacionalinė kampanija „Atsargus internete“, kurią inicijuoja projektas „Bibliotekos pažangai“ ir kurią vykdys daugiau nei 1 000 viešųjų bibliotekų visoje Lietuvoje.

  Nacionalinė kampanija „Atsargus internete“ bibliotekose prasidės vasario 1 dieną, 15.00 val. specialia pamoka, kurią ves populiarusis TV personažas Gustavas. O kiekvieną vasario antradienį – 8, 15 ir 22 dieną – vyks nacionalinės „Protų kovos“, kuriose galės varžytis komandos iš visos Lietuvos. Ši akcija unikali tuo, kad vaizdo transliacijų būdu per internetą suvienys per tūkstantį šalies viešųjų bibliotekų ir keliasdešimt tūkstančių jų lankytojų.

„Viešosios bibliotekos tapo svarbiais informacinės visuomenės centrais – jose žmonės gali rasti ne tik spausdintos, bet ir elektroninės informacijos. Naujos galimybės visiems susijusios ir su naujais iššūkiais – juk atsargaus elgesio internete reikia mokytis lygiai taip, kaip vaikystėje išmokome atsargiai elgtis gatvėje. Daugiau sužinoti apie saugumą internete žmonės galės atvykę ir į savo viešąją biblioteką“, – sako projekto „Bibliotekos pažangai“ vykdomos kampanijos „Atsargus internete“ koordinatorė Inga Manelytė.

Kviečiame visus dalyvauti akcijoje su Gustavu – tiek atsargaus elgesio internete pamokėlėje, tiek „Protų kovose“ F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose.

Daugiau informacijos:

Projekto „Bibliotekos pažangai“ konsultantė Laima Dumšienė, 77137, dlaima@silutevb.ltŠis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiančio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą

Spausdinti
Facebook komentarai