Istorinė popietė knygnešiams atminti

knygnesiai2

2011 m. kovo 17 d., Nijolė Budreckienė

Kovo 15 dieną F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo surengta istorinė popietė „Pamario krašto knygnešiai”, kurioje dalyvavo Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos penktų, šeštų, aštuntų klasių moksleiviai ir jų vadovės: Nijolė Kungelienė, Jurgita Balčytienė, Asta Memytė ir Nijolė Būdvytienė.

Popietės metu Šilutės pirmosios gimnazijos istorijos mokytojas ekspertas Algirdas Gečas susirinkusiesiems pristatė medžiagą, pavadintą „Knygnešių laikai“ apie lietuvių spaudos draudimo laikotarpį. Jaunieji šilutiškiai buvo itin aktyvūs: parodė turimas žinias apie knygnešius, savarankiškai mąstydami  ieškojo atsakymų į su minėtu istoriniu laikotarpiu susijusius klausimus, reiškė savo nuomonę.  A. Gečas, pavadinęs tai namų darbu, mokiniams uždavė klausimą, kaip ir kodėl jie vertina knygnešių veiklą, pasiūlė tokia tema parašyti rašinį.
Renginį vedė Bibliotekininkystės ir kraštotyros skyriaus bibliotekininkė Loreta Liutkutė, kuri  pristatė virtualią parodą „Pamario krašto knygnešiai“, pasakojo apie Švėkšnos istorinę raidą bei šio  miestelio knygnešius.
Renginio pabaigoje susirinkusieji turėjo galimybę pamatyti Kauno „Atžalyno“ vidurinės mokyklos mokinių sukurtą filmą „Knygnešiams atminti“, kuriame perteiktas pagrindinis knygnešių tikslas – bet kokia kaina išsaugoti lietuvišką žodį.

Nijolė Budreckienė

Bibliotekininkystės ir kraštotyros skyriaus vedėja

Spausdinti
Facebook komentarai