Bibliotekoje pristatyta knyga apie ritminį masažą

2011 m. balandžio 9 d., Daiva Jucikaitė

Balandžio septintą dieną, minint Pasaulinę sveikatos dieną, Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka, kartu su renginį inicijavusia Šilutės Valdorfo pedagogikos asociacija, visus šilutiškius, besidominčius netradiciniu gydymu, pakvietė į šios asociacijos lietuvių kalba išleistos dr. M. Hauškos (Margarethe Hauschka) mokomosios knygos „Ritminis masažas” (pagal dr. Itą Vegman) pristatymą bei susitikimą su šios knygos vertėja Vaiva Bagdoniene bei redaktore, profesionalia kineziterapeute ir asociacijos pirmininke R. Milašiūte.

Renginį vedusi Šilutės Vydūno gimnazijos pedagogė ir šios asociacijos narė Aurelija Žymančienė, trumpai pristatydama asociaciją ir jos veiklą, priminė, kad Valdorfo pedagogika – tai netradicinis ugdymo metodas, kuriuo siekiama ne tik vaiką auklėti, bet ir ugdyti kūno, sielos ir dvasios stiprybę bei gebėjimus, o ritminis masažas, kaip gydomo metodas, padeda vaikui visa tai sustiprinti jame.

Anglų kalbos specialistė ir vertėja Vaiva Bagdonienė pasakodama apie knygos pasirodymo ištakas prisiminė, kad tai buvo didelis, kruopštus ir profesinių pastangų reikalaujantis darbas. Knygą išversti techniniu požiūriu buvo gal ir ne taip sunku, bet pagauti šios knygos idėją ir pagrindinę mintį bei ritminio masažo filosofiją buvo jos pagrindinis uždavinys. Šį darbą ji dirbo kartu su savo tėvu, lietuvių kalbos specialistu Benjaminu Kondratu. Knygos „Ritminis masažas” redaktoriai – farmacininkas, liaudies medicinos ekspertas ir žolininkas ir Valdorfo draugijos narys Virgilijus Skirkevičius bei netradicinės medicinos ir Valdorfo pedagogikos atstovė Rita Milašiūtė – konsultavo vertėją perteikiant ritminio masažo ypatumus.

Renginio metu kalbėjo vienintelė diplomuota ritminio masažo specialistė Lietuvoje, dirbanti Šilutės lopšelyje-darželyje „Žibutė”, Rita Milašiūtė. Baigusi Kūno kultūros akademijoje edukologijos bakalauro studijas ji susidomėjo Valdorfo pedagogika ir netradicinio gydymo metodais. Tai nulėmė jos apsisprendimą studijuoti antroposofinę mediciną bei ritminį masažą Vokietijoje. Kineziterapeutė susirinkusiems pasakojo kaip išsaugoti sveikatą prisilietus prie sergančio vaiko ar skausmus kenčiančio suaugusio žmogaus, kaip nenubaidyti rankos judesiu sielos. Masažas, kurį mes įsivaizduojame kaip kūno maigymą ir trynimą, šioje knygoje aprašomas kitaip. Renginio viešnia pastebėjo, kad ritminis masažas savo technika skiriasi nuo tradicinio masažo. Tai gydymo metodas, reikalaujantis pažinti žmogaus kūną, dvasią ir sielą. Šių dalių sąveika lemia materialaus ir dvasinio žmogaus kūno darną. Ritminio masažo specialistė renginio dalyviams parodė keletą šio masažo elementų, pagerinančių žmogaus savijautą po ilgos darbo dienos, bei konsultavo visus, susidomėjusius šiuo gydymo metodu.

Spausdinti
Facebook komentarai