Dar viena kraštiečio dovana bibliotekai

Kraštiečio dovana bibliotekai – 1949 m. „Šilutės tiesa”

Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka sulaukė dar vienos kraštiečio, habilituoto humanitarinių mokslų daktaro, profesoriaus Arnoldo Piročkino vertingos dovanos – Pamario krašto laikraščio „Šilutės tiesa” 1949 m. komplekto. Laikraštis ėjo nuo 1946 m. rugsėjo 29 d. iki 1950 m. gruodžio 30 d. du arba tris kartus per savaitę.

A. Piročkinas gimė Jurbarko rajone, tačiau, anot kraštiečio, dėl tėvo darbo pobūdžio šeima buvo didelė klajūnė. Gyvenimo kelias atvedė į Šilutės rajoną, Rusnę. 1949 m. baigė Šilutės gimnaziją ir pradėjo dirbti laikraščio „Šilutės tiesa” redakcijoje. Apie šį gyvenimo laikotarpį profesorius rašo bibliotekai atsiųstame laiške: „Baigęs gimnaziją, buvau ketinęs iš karto tapti kurioje mokykloje mokytoju. Net nedelsdamas stojau į Vilniaus pedagoginio instituto neakivaizdinį skyrių lietuvių kalbos ir literatūros studijuoti, bet, grįžęs iš Vilniaus, gaunu kvietimą dirbti „Šilutės tiesos” redakcijoje. Tad nuo 1949 m. rugpjūčio 15 d. tapau žurnalistu. Redakcijoje dirbau iki 1950 m. rugpjūčio 31 d., kada išvykau studijuoti į Vilniaus universitetą lietuvių kalbos ir literatūros.”

Džiugu, kad kraštiečiai nepamiršta žemės, kurioje gimė, padeda kaupti, saugoti ir skleisti savito krašto istorijos ir kultūros vertybes.

Spausdinti
Facebook komentarai