Žemaičių Naumiestyje lankėsi populiari vaikų rašytoja

2011 m. balandžio 28 d., Nijolė Rimkienė

Tampa tradicija, kai Šilutės Fridricho bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialas kasmet, Nacionalinės bibliotekų savaitės metu, pakviečia bibliotekos ir knygos bičiulius į susitikimus su rašytojais, meno ir kultūros žmonėmis.

Š.m. balandžio 28 d. miestelyje lankėsi Lietuvos rašytojų sąjungos, žurnalistų sąjungos narė, rašytoja Ona Jautakė. Į susitikimą, kuris vyko prie Žemaičių Naumiesčio gimnazijos esančiame skverelyje, susirinko daugiau nei šimtas dalyvių.

Ona Jautakė vadinama vaikų rašytoja, nors rašo ne tik jiems. Pirmąją pasakų knygą „Vilko lagaminas”, rašytoja išleido 2003 m. Šiuo metu poetė ir prozininkė Ona Jautakė yra jau 15 knygų autorė. Paskutinė knyga „Ponia Pelargonija” išleista 2010 m. Onos Jautakės knygos „Gimtadienis su Žvirbliu” ir „Kai aš buvau Kleo” buvo įtrauktos į 2009 ir 2010 metų geriausių knygų penketukus, kategorijoje vaikams ir paaugliams.

Susitikimas prasidėjo šmaikščiu rašytojos prisistatymu ir visus nuteikė linksmam bendravimui. Ona Jautakė papasakojo, kaip gimsta jos knygų personažai, kaip suteikiami jiems vardai, kodėl jie yra tokie ir ne kitokie.

Renginio dalyviams buvo įdomu sužinoti apie rašytojos laisvalaikį, skaitytas knygas, jos pirmą sukurtą eilėraštį, kokias knygas siūlo paskaityti, ar yra išleidusi skaitmeninių knygų, kaip kuria. O paklausta, kaip ji suspėja, dirbdama aktyvų žurnalistinį darbą, dar ir tiek daug parašyti knygų, atsakė, kad „kartais kai kurie rašytojai nori parodyti, kad knygų rašymas yra sunkus darbas. Aš nesėdžiu prie stalo ir nesikankinu laukdama įkvėpimo. Noras rašyti ateina spontaniškai: stebint plaukiančius debesis, ropojančius vabaliukas ar besikalbant, kaip dabar su jumis. Rašytoja tvirtino, kad kiekvienas mes turime savyje kūrybinį pradą, kurį reikia tik pažadinti ir pasiūlė kartu, čia pat, visiems sukurti pasaką.

Renginio metu visus pradžiugino Žemaičių Naumiesčio gimnazijos VII klasės moksleivės Vygailės Vilčiauskaitės fleita atliktas instrumentinis kūrinys, pritariant gitarai, sudainuota daina.

Spausdinti
Facebook komentarai