Turiningai praleistas laikas bibliotekoje

2011 m. liepos 13 d., Vida Paldauskienė

Traksėdiškiai liepos 13d. vėl turėjo progą turiningai praleisti laiką Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Traksėdžių filiale, kur Birutė Morkevičienė pristatė savo fotografijų parodą „Medžių simfonija”.

Renginį pradėjo jaunieji skaitytojai eilėmis apie mišką ir medžius. Kiti vaikai, nuolat užsukantys ir vasarą į biblioteką, mielai piešė medžius – vieni panoro piešti kompiuteriu, o kita dalis tapė ant popieriaus.

Nuolatinė bibliotekos lankytoja, Traksėdžių pagrindinės mokyklos direktorė Birutė Morkevičienė ne tik aktyvi knygų skaitytoja, poezijos kūrėja, bet ir mėgėja fotografuoti. Ypatingai žavisi mūsų krašto gamta įvairiais metų laikais. Fotografuoti pradėjo prieš šešerius metus, nuolat įamžindama reikšmingesnes mokyklos, šeimos gyvenimo akimirkas.

Tai ne pirmoji jos fotografijų paroda, kuri eksponuojama Traksėdžių bibliotekoje. Prieš tai buvo ,,Kelio”, ,,Po vasaros dangum” ir ,,Gėlių” fotografijų parodos, kurios buvo eksponuotos Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Pagrynių ir Pašyšių filialuose, Šilutės rajono Pedagogų švietimo centre.

Birutė kalbėjo, kad nepretenduojanti tapti pripažinta menininke, tačiau tai, ką daro, -rašo, stebi gamtą, fotografuoja,- jai teikia malonumą; tai tarsi jos laikas, primenantis vaikystės namus, mamą. Mano, kad jai turi būti dėkinga už tai, kad išmoko pastebėti grožį – gamtoje, žmoguje, sieloje. Birutė teigia, kad jai nereikia važiuoti kelis šimtus kilometrų, kad nufotografuotų medį – jie visi nuotraukose iš mūsų kasdieninės aplinkos.

Mane visą gyvenimą lydėjo žmonės ir medžiai. Žmonių, kurių nebesutinku, veidai pradeda išblėsti. O medžiai lydi ir šiandien – jie suteikia dvasios stiprybės. Mėgstu juos stebėti, fotografuoti, – sakė Birutė.

Miškas moka paguosti, pakelti nuotaiką, nuraminti. Tik miškas sugeba sujungti liūdesį, skausmą, džiaugsmą, skambesį. Jis padeda galvoti, mokytis, suteikia įkvėpimą.

Man medis – gamtos dalis, kuria nuolat žaviuosi. Žaviuosi medžių formomis įvairių metų laikų fone, žaviuosi jais žydinčiais, žaviuosi senais medžiais, išgyvenusiais kelis šimtus metų.

Vieni – aukšti ir tiesūs, kiti – tvirti ir galingi, treti – nušviesti ryto saulės ir suvilgyti ryto rasos. Įvairiais metų laikais medžiai labai gražūs: ir kai žydi pavasarį, ir kai brandina vaisius, ir rudenį, kai atsisveikina su savo apdaru, ir žiemą pasipuošę baltais kailiniais, teigė B.Morkevičienė. Fotografijų autorė kvietė visus susirinkusius ,, tik išeikite pasivaikščioti, tik išeikite pasigėrėti jais – vieni ar su namiškiais. Suteiksite sau malonių akimirkų, o ir nuotraukų parsinešite puikių… To visiems ir linkiu…”

Susirinkę renginio dalyviai sveikino Birutę Morkevičienę, dėkojo ir linkėjo tolimesnės kūrybinės veiklos.

Spausdinti
Facebook komentarai