Pirmokėlių pažintis su biblioteka

inkakl_prad2011 m. rugsėjo 24 d., Daiva Milkerienė

Gražią rudens popietę Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Inkaklių filialas pakvietė Švėkšnos „Saulės” gimnazijos Inkaklių skyriaus pirmokėlius į biblioteką, susipažinti su knygų pasauliu.

 

Susiūtas, bet ne drabužis, Su lapais, bet ne medis, Ne žmogus, o viską pasakoją. Šią mįslę bibliotekininkė Daiva užminė pirmokėliams. Kurie pasitarę vis dėlto įminė, kad tai yra knyga. O bibliotekoje knygų, oi kiek daug – didelių ir mažų, spalvotų, žaislinių, storų ir plonų… Akys net raibsta.

 

Kad viskas būtų aišku, kur ir kokių knygų ieškoti, bibliotekininkė papasakojo, kad kiekviena knyga turi savo vietą. Vienose lentynose guli knygelės su eilėraštukais, kitose pasakaitės, dar kitose apsakymai, enciklopedijos… Smagu žinoti kas kur yra, bet įdomiausia pačiam ieškoti. Tiek daug knygų ir visos nematytos, visos atrodo tokios įdomios, reikės visas jas perskaityti, – kalbėjo pirmokėliai.

Išsirinkę po knygelę vaikai susipažino su bibliotekos taisyklėmis. Juk reikia žinoti, kaip elgtis su knyga, kad ji ilgam išliktų nauja. Svarbu žinoti, kad bibliotekos knygas reikia laiku gražinti. Gal kitas vaikas jau ieško tos knygutės paskaityti? Bibliotekos dovanėlė s – knygų skirtukai, padės taip pat knygas sa ugoti ir greičiau rasti skaitoma puslapį. Pirmokėliai išsirinkę knygeles ir tapę naujais bibliotekos skaitytojais, pažadėjo dažnai lankytis bibliotekoje ir skaityti knygas.

Daiva Milkerienė,

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai