Pasaulinė jaunimo diena Traksėdžių bibliotekoje

renginys12011 m. lapkričio mėn. 12 d., Klemensas Stulga

Po trumpos pertraukos Traksėdžių pagrindinėje mokykloje vėl prisiminta ir paminėta pasaulinė Jaunimo diena.

Mintis atgaivinti šią šventę kilo bibliotekininkei Vidai Paldauskienei. Į renginį jaunimui, vykusį bibliotekoje, buvo pakviesta viešnia – buvusi sostinės gyventoja, dabar šaknis įleidžianti mūsų kraštuose jaunoji menininkė, Šyšos kaimo bendruomenės pirmininkė ir Minijos plenerų dalyvė Monika Juodvalkė. Tarp viešnios ir renginio dalyvių netrukus prasidėjo pokalbis. Buvo kalbama ne tik apie meną, dailę, fotografiją, Minijos plenerų organizavimą, bet ir apie literatūrą, knygų skaitymą, rašymą. Monika patvirtino seną tiesą, kurią, beje, mokiniai dažnai išgirsta ir iš savo mokytojų – jeigu nori sukurti ir parašyti gerą rašinį – privalai domėtis literatūra, daug skaityti.
Vėliau visi pakilo iš bibliotekos ir išėjo į vestibiulį, kur eksponuojami Minijos plenero metu tapyti dailininkų paveikslai. Buvo kalbama apie tapybos techniką, trumpai prisiminti darbų autoriai. Beje, tai jau antroji plenero dalyvių paroda mūsų bibliotekoje – prieš tai mokiniai, mokytojai, bibliotekos lankytojai galėjo įvertinti Viktoro Binkio, Minijos plenero dalyvio, fotografijų parodą. Įdomu, kad didelio formato fotografijos atspausdintos ne ant įprastinio fotografijos popieriaus, o ant specialaus plastiko.
Prieš atsisveikindami su įdomia viešnia, renginio dalyviai vėl sugrįžo į biblioteką. Čia bibliotekininkė priminė apie akciją „Savanoriaukite bibliotekoje!“. Aktyviausiems bibliotekos savanoriams, įvairių klasių mokiniams, iškilmingai buvo įteikti savanorių pasai.

renginys2

Spausdinti
Facebook komentarai