Atradusi vieną iš tūkstančio galimybių

gardamas 0572012 m. sausio 10 d., Sandra Jablonskienė

Sausio dešimtą dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko dokumentinio-vaidybinio filmo „1000 galimybių” premjera, kurią pristatė projektas „Bibliotekos pažangai”. Šis filmas pradėtas kurti dar 2010-aisiais, kai gyventojai iš visos Lietuvos konkursui atsiuntė apie 200 savo istorijų. Scenarijaus autoriai atrinko tris istorijas, kurių pagrindu ir buvo sukurtas 30 minučių trukmės filmo „1000 galimybių” scenarijus (režisierius Jonas Grižas).

Transliacijos metu bibliotekos lankytojai galėjo pirmieji Lietuvoje išvysti dokumentinį-vaidybinį filmą apie žmones, kurių gyvenimus pakeitė bibliotekos. Žiūrovai susipažino su šiomis istorijomis, kurios nutiko skirtingose Lietuvos viešosiose bibliotekose: apie Robertą – uždarą jaunuolį, žaidžiantį šachmatais, Rasvytą – mamą, kurios vaikai emigravo į užsienio šalis, Vidą – moterį, netikėjusią, kad kažkas gali keistis. Beje, pastaroji filmo herojė yra Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Šylių filialo bibliotekininkė Vida Mišeikienė. „Žinote, ši istorija man labai primena mano pačios, nes buvo diena, kai supratau, kad žvelgti į sceną kaip žiūrovei  –  man nebeužtenka”, – sako aktorė Neringa Bulotaitė filme įkūnijusi heroję Vidą. Aktorė, paklausta, ar jai buvo sunku įsijausti į savo herojės Vidos vaidmenį, atsakė, kad jai tai padaryti buvo visai paprasta, nes Vida kažkuo primena ją pačią.
Vidos sėkmingos istorijos pradžia – apsilankymas F. Bajoraičio viešosios bibliotekos organizuojamose kompiuterinio raštingumo kursuose suaugusiems. Įgijusi naujų žinių, Vida ėmė labiau pasitikėti savimi ir priėmė jai pačiai netikėtą pasiūlymą dirbti bibliotekininke Šylių filiale. Atradusiu vieną iš tūkstančio galimybių keisti savo gyvenimą, Vida šiandien sėkmingai dirba prasmingą darbą, toliau mokosi ir tobulėja bei savo įgūdžiais dalinasi su tais, kam to labiausiai reikia.

 {youtube}gHW3bNkXuEo{/youtube}

Spausdinti
Facebook komentarai