Elektroninis gyventojų pajamų mokesčio deklaravimas Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose

elektroninis_deklaravimas12012 m. kovo 1 d., Violeta Burbaitė

Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vasario 29 d. vyko seminaras „Elektroninis deklaravimas–pažangi patirtis, taupanti laiką ir lėšas”.

Seminarą vedė Klaipėdos apskrities VMI Mokestinių prievolių departamento Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Šilutės poskyrio vyriausioji specialistė Dalia Tribičienė.
Seminaro metu bibliotekininkai buvo supažindinti su aktualiais gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimais, deklaruojant 2011 metų pajamas.
Norint kuo greičiau susitvarkyti pajamų deklaravimą, tikslingiausia būtų deklaraciją pildyti elektroniniu būdu arba atvykus į Valstybinės mokesčių inspekcijos skyrių. Specialistė įspėjo, jog ilgiausiai deklaravimo procesas užtrunka tuomet, kai gyventojai deklaracijas siunčia paštu, nes pasitaiko atvejų, kuomet atsiųstos formos yra užpildytos neteisingai ir jos yra siunčiamos gyventojui atgal.
Skirtingai nei ankstesniais metais, šiemet 5 proc. tarifas yra pritaikytas ir žemės ūkio veiklą vykdantiems asmenims, kurie privalo registruotis ar yra įregistruoti PVM mokėtojais. Kiti tarifai – 10 % ir 15 % išlieka nepakitę.
Seminaro metu specialistė taip pat informavo apie tai , jog nuo 2012 m. sausio 1 dienos įsigaliojo nauja tvarka dėl gyventojų prašymo pervesti pajamų mokesčio dalį Lietuvos vienetams. Nuo pastarosios datos, gyventojo prašymu, mokesčio administratorius privalo papildomai 1 procentą pajamų mokesčio pervesti politinėms partijoms, įstatymų nustatyta tvarka įregistruotoms Juridinių asmenų registre. 2% pervedimas išlieka nepakitęs. Reikia atkreipti dėmesį į tai, jog gyventojai nebegalės teikti šių prašymų per darbdavį, tai reikės padaryti patiems elektroniniu būdu arba atvykus į VMI skyrių. Nuo 2012 m. balandžio 4 d. šiek tiek keisis ir šių prašymų forma, artimiausiu metu ją bus galima rasti VMI internetinėje svetainėje.
Specialistė akcentavo, jog šiemet keitėsi ir verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklės, kurių nuostatos įsigalioja 2 etapais – nuo 2012 m. sausio 1 d. aktualiausios naujovės yra – apribojimas asmenų skaičiaus, įrašomų į verslo liudijimą, pajamų mokesčio grąžinimas visais veiklos nutrūkimo atvejais, verslo liudijimą galima įsigyti tik tada, jei gyventojas nėra ar neturi būti PVM mokėtojas bei tai, jog patalpų nuoma gali būti vykdoma tik gyvenamųjų patalpų. Įsigaliojus antrajam etapui, tai yra nuo 2012 m. gegužės 1 d., svarbu žinoti tai, jog gyventojai, turintys verslo liudijimą, negalės savo gamybos prekės ar paslaugos teikti ta pačia veikla užsiimančiam juridiniam asmeniui, siekiant, kad juridiniai asmenys įdarbintų gyventojus pagal darbo sutartį, kitas pakeitimas – juridiniam asmeniui parduotų prekių ar suteiktų paslaugų pajamos negalės būti didesnės kaip 10 proc. visų metinių pajamų bei didmeninei prekybai verslo liudijimas nebus galimas.
Šiemet taip pat įvesti pakeitimai apmokestinant ne individualios veiklos nekilnojamojo turto pardavimo pajamas. Gyventojui, įgijusiam nekilnojamąjį turtą po 2011 m. sausio 1 dienos pajamos, gautos už jo pardavimą ar kitokį perleidimą nebus apmokestinamos tuo atveju, jeigu jis bus parduotas ar kitaip perleistas praėjus 5 metams po nuosavybės įsigijimo. Iki šiol šis terminas buvo 3 metai.
Specialistė aptarė dar keletą aktualių klausimų, susijusių su šių metų pajamų mokesčio deklaracijos pildymu. Gyventojai, norintys deklaruoti pajamas elektroniniu būdu ar sužinoti daugiau informacijos apie deklaravimą, yra kviečiami apsilankyti Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje bei visuose jos filialuose, kur bibliotekininkai nemokamai konsultuos ir padės pildyti gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas. Elektroninės pajamų deklaracijos Valstybinei mokesčių inspekcijai šiemet pateikiamos nuo kovo 7 dienos iki gegužės 2 dienos.

elektroninis_deklaravimas2

Spausdinti
Facebook komentarai