Šilutės bibliotekininkai – geriausiųjų dvidešimtuke

biblioteka_kolektyvas2012 m. kovo 8 d., Vilija Budrikienė

Iš 1000 bibliotekų patekti į 20-uką – tokio įvertinimo pasiekė mūsų rajono F.Bajoraičio viešosios bibliotekos kolektyvas. Kovo 1-ąją Šilutės bibliotekininkai iš Vilniaus parsivežė reikšmingą apdovanojimą – ženklą, liudijantį, kad mūsų biblioteka – naudinga, veržli, patraukli, demokratiška, bendruomeniška, atvira, šilta, paslaugi, turtinga, netgi – linksma ir nepasotinama…

Taip ilgametį šilutiškių darbą įvertino projekto „Bibliotekos pažangai” vadovai, tokie žodžiai įrašyti Šilutės bibliotekininkams įteiktame ženkle.
Pirmadienį bibliotekininkai pakviesti į Savivaldybę, kur jų pasiekimu pasidžiaugė rajono vadovai. O bibliotekos vadovė Dalia UŽPELKIENĖ pažadėjo: tai tik pirmoji aikštelė tolimesniems startams į priekį.

Savo nominacijoje neturėjo konkurentų
Projekto „Bibliotekos pažangai” vadovo Zigmanto Kęstučio Juškevičiaus pasirašytame rašte teigiama, kad Šilutės biblioteka viešiausia pripažinta už aktyviausią savo veiklų bei iniciatyvų viešinimą bei bibliotekos vardo populiarinimą.
Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė neslėpė džiaugsmo, kad pavasarinis potvynis į Pamarį atnešė dar vieną gerą žinią. Toks aukštas mūsų bibliotekininkų įvertinimas – išskirtinis įvykis rajone, nes iš viso projekto vadovai visoms šalies bibliotekoms buvo parengę tik 20 nominacijų.
Vilniuje vykusiame apdovanojime įvairių institucijų vadovai išsamiai pristatė projekto „Bibliotekos pažangai” naudą mūsų šaliai.
V.Griškevičienė tikino visada žinojusi, kad mūsų bibliotekininkai bus tarp geriausiųjų, nes, anot jos, taip aktyviai dirbančių žmonių nepastebėti yra neįmanoma. Dėl tokio savo spėjimo V.Griškevičienė net susilažino su bibliotekos direktore D.Užpelkiene ir lažybas laimėjo. Direktorė prisipažino kritiškai vertinusi savo įstaigą, todėl tokios sėkmės tikrai nesitikėjusi.
Beje, Šilutės bibliotekininkai savo nominacijoje neturėjo konkurentų, kai kitose nominacijose buvo paskelbta po 3 nominantus.
Mūsų bibliotekos darbuotojai vos per plauką neparsivežė ir dar vieno apdovanojimo – už gražiausius bibliotekos namus. Bet šioje nominacijoje juos aplenkė tik dvare įsikūrę kolegos iš Plungės.

Bibliotekininkai – smalsi liaudis
Štai tokį ženklą iš Vilniaus ketvirtadienį parsivežė bibliotekininkai, ant jo užrašyta, kad mūsų biblioteka turtinga, šilta, paslaugi, linksma ir t.t.
Projekto skaičiai, anot V.Griškevičienės, gniaužia kvapą. Per 5-erius projekto metus į Lietuvą atėjo beveik milijardas litų iš Bilo ir Melindos Geitsų fondo. Nemažai teko prisidėti ir savivaldybėms, tad padėkos tądien skirtos ir projekto pradžioje bei dabar dirbantiems savivaldybės vadovams. Bilo ir Melindos Geitsų fondo atstovė renginio metu sakė, jog Lietuvos bibliotekininkai – labai smalsi ir imli liaudis. Projekto vykdymo metu daug lėšų investuota į įvairius mokymus, kuriuose dalyvavo gausūs bibliotekininkų būriai.
Meras Virgilijus Pozingis taip pat pasidžiaugė, kad mūsų rajono įstaigos nuolat pelno aukštus įvertinimus. Aktyvų bibliotekininkų kolektyvą, anot mero, matome visuose miesto renginiuose. Jis prisiminė ir projekto pradžią, kuomet tik vyko diskusijos dėl interneto prieigų rajono kaimų bibliotekose įrengimo. Šiandien prie kiekvieno kompiuterio ten jau rikiuojasi eilės jaunų ir vyresnių gyventojų. Nors, anot mero, galima diskutuoti, ko daugiau – naudos ar žalos – mūsų vaikams duoda sėdėjimas prie kompiuterio, bet viena neginčytina – išmokti naudotis kompiuteriu labai svarbu.

Toliau dirbs savo bendruomenei
V.Pozingio gėlių puokštė tądien atiteko darbo grupės vadovei Laimai Dumšienei, anot V.Griškevičienės, labai kukliam žmogui. D.Užpelkienė pristatė kitus didelį darbą nuveikusius savo kolegas – Vitą Gerulienę, kuri buvo labai matoma ugdymo įstaigose, e-mokytoją Sandrą Jablonskienę, milžinišką darbą įvedant interneto prieigas nudirbusį Vaidą Muliarčiką bei visai neseniai, bet sėkmingai į kolektyvą įsiliejusią Dalią Vasiliauskytę. Direktorė pasidžiaugė, kad į kolektyvą įsilieja vis daugiau jaunų žmonių, o tai, anot jos, duoda naujų impulsų dirbti.
D.Užpelkienės nuomone, jei ne toliaregiški rajono politikų sprendimai ir nuolatinis palaikymas, tokios sėkmės nebūtų pasiekta. Ji taip pat dėkojo V.Griškevičienei, nes ši „leidžia dirbti savarankiškai, bet nuolat mokė diplomatijos ir pakantumo”.
„Nebūsi svarbus, jei nebūsi viešas”, – tokią nuomonę susidariusi direktorė atskirą padėkos žodį skyrė žiniasklaidos atstovams, pastebintiems visus bibliotekininkų darbus. D.Užpelkienė sakė norinti, kad jos darbuotojai augtų, tobulėtų, daug keliautų. Todėl ir šiemet bibliotekininkai numatę keletą tolimų profesinių kelionių.
Anot direktorės, kad šiandienos biblioteka kitokia, jau pajuto ir rajono gyventojai. Ji išsakė ir savo tolesnę įstaigos viziją: biblioteka turi būti bendruomenės namai, ji gali būti viskuo – netgi meilės pasimatymų vieta. Ir pabaigoje pažadėjo: „Jūsų biblioteka dirbs savo bendruomenei”.

Spausdinti
Facebook komentarai