Diena, paskirta poetinio žodžio kelionei

vaikai72012 m. kovo 31 d., Vita Gerulienė

Kovo 29 d. F. Bajoraičio viešosios bibliotekos lankytojai sulaukė mielų viešnių, visą dieną paskyrusių bendravimui su šilutiškiais, neabejingais poetiniam žodžiui. Tai gydytoja, poetė, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos narė Dalia Milukaitė-Buragienė bei poetė, Lietuvos rašytojų sąjungos narė Zita Gaižauskaitė.

Jau nuo ryto į bibliotekos palėpę sugužėjo mažieji knyguoliukai – vaikų lopšelių-darželių „Žvaigždutė” ir „Raudonkepuraitė” auklėtiniai bei jų pedagogės. Vaikai buvo nustebinti atkeliavusios Velykų bobutės energija. Kaip mat mažieji buvo prakalbinti – kas tapo žiogu, gandru, briedžiu, kiškiu, gavusiu užduotį numarginti margučius, o kas negeru vilku, padegusiu mišką. Vaikai mokėsi gesinti nuo gaisro kenčiančią augmeniją, kovoti su blogiu, džiaugėsi galėdami tai perteikti padedami Velykų bobutės, kuri vaikams leido prisiliesti prie vaidmens ir kartu sukurti pasaką. Pabendravusi su mažyliais ir į krepšelį surinkusi iš jų blogus žodelius, pykčius bei patyčias, Velykų bobutė išskubėjo į Žibų pradinę mokyklą, kur jos laukė svetingas būrys pradinukų, jų mokytojų bei mokyklos vadovų. Prie tolimesnės dienos renginių programos jau prisijungė ir D. Milukaitė-Buragienė, tapusi šilutiškių nuolatine viešnia. Poetes mokiniai pasitiko pasiruošę, raiškiai skaitė jų kūrybą, o šios savo kūrybą pristatė pačios. Z. Gaižauskaitė dėkojo vaikams už tai, kad skaito jos knygas ir yra poezijos įkvėpėjai. Mokiniai uždavė klausimų, į kuriuos rašytoja atsakė eilėmis. Poetė žavėjo mokėjimu bendrauti, vaidinti ir skaityti eiles.
D. Milukaitė-Buragienė ne tik skaitė savo kūrybą, bet mokiniams parodė kaip atrodo Brailio raštu užrašytos knygos, mat autorės net dvi knygelės yra skirtos mažiesiems skaitytojams, turintiems regėjimo negalią. Tai parodo poetės atjautą silpnesniam, jos pastangas suteikti galimybę neįgaliesiems socializuotis visuomenėje. Rašytojos mokyklai padovanojo savo išleistų eilėraščių knygų, dalino autografus.
Tolimesnė poečių viešnagė vyko Šilutės klubų „Moterų seklyčia”, „Bočiai” ir kalinių bei tremtinių mišraus choro „Pamario aidas” buveinėje, kur šeimininkų buvo šiltai sutiktos. Suaugusiųjų auditorijai D. Milukaitė-Buragienė pristatė savo išleistą naujausią knygą „Pro amžinybės duris”. Tai penktoji poetės akrostichų knyga (dvidešimt penktoji poezijos knyga). Šioje rinktinėje autorė gilinasi į žmogiškąsias problemas, prasmingų žodžių junginiais išaukština šviesių kultūros žmonių dvasines vertybes. Nemaža šio žanro kūrinių skirta rašytojams, medikams, profesoriams, bibliotekų, spaudos, ir kitų sričių darbuotojams. Su auditorija poetei padėjo bendrauti kolegė Zita. Renginio dalyviams autorė dovanojo savo knygų, o panorusiems dalijo ir autografus.
Mes, šių namų svečiai, labai dėkingi už malonų sutikimą, gražų, artėjančių švenčių nuotaikomis išpuoštą stalą, kvapnios arbatos, kavos puodelį.
Poetė Dalia, 2011 metais pažadėjusi šilutiškius aplankyti, pažadą ištesėjo su kaupu, atsiveždama dar ir savo kolegę. Ačiū Jums. Dienos kelionių nuovargis nuteikė maloniam vakaro apmąstymui.

vaikai5

Spausdinti
Facebook komentarai