Skaitymo akcija „Aš skaitau!”

p51000342012 m. gegužės 10 d., Daiva Milkerienė

Knygų skaitymas pasaulyje kas kart mažėja, perskaitomų knygų kiekis taip pat. Remiantis Lietuvoje 2005 m. atliktu sociologiniu tyrimu „Skaitymo mastas, kryptingumas ir poreikiai”, nuolat daugiau ar mažiau skaito knygas du trečdaliai visuomenės, tačiau intensyvus ir pastovus skaitymas būdingas nedaugeliui. Portalas Delfi (2012-05-10) skelbia, kad „52 proc. suaugusiųjų ir 35 proc. vaikų visiškai neskaito knygų”.

Skaitymo nauda žmogui yra neišmatuojama, skaitymas ugdo kūrybinį ir kritinį mąstymą, lavina vaizduotę, skatina protinę veiklą, kalbos įgūdžius, padeda ugdyti dėmesio koncentraciją. Knygos praturtina ir teikia gausybę informacijos. Todėl tik skaitantis žmogus gali būti visapusiškai išsilavinęs.
Vaikystėje išugdytas skaitymo poreikis išlieka visam gyvenimui. Šeimos įtaka labai svarbi vaikui. Tiems vaikams, kuriems vaikystėje dažnai buvo skaitoma balsu, kurių namuose yra daug knygų, kurių tėvai yra skaitantys, ugdo vaikų išankstinę nuostatą skaitymui. Biblioteka ir mokykla taip pat į skaitymo ugdymą įneša nemažą indėlį. Jie tarsi vadovai skatindama nuolat skaityti, siekti naujų žinių, suteikdami nemokamą prieigą prie literatūros. Labai svarbus ir visuomenės teigiamas požiūris į skaitymą.
Šilutės rajono F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Inkaklių filialas siekdamas atkreipti dėmesį į tai, kad skaitymas yra svarbus kiekvienam žmogui ir skatindama visus skaityti, surengė skaitymo akciją „Aš skaitau!”. Akcijoje dalyvavo Inkaklių pradinė mokykla, vietos bendruomenė. Vieni skaitė knygą, kiti laikraštį, treti žurnalą. Inkaklių filialo bibliotekininkė D. Milkerienė sukūrė vaizdo medžiagą, kurią galima pamatyti Youtube svetainėjehttp://www.youtube.com/watch?v=jc34ezwWKCs

p5100014

p5100015

Spausdinti
Facebook komentarai