Atsivėrimai būtini visiems

sam 41622012 m. gruodžio 1 d., Vida Mišeikienė

Atsivėrimai būtini visiems.
Kitaip mūs sielos virstų pelkėm,
kurias jokie dievai nusausint nepajėgtų.

Baigiantis auksiniam rudeniui ir jau ant besibaigiančių metų slenksčio stovinti žiemai ilgėja vakarai, toks metas kai sielai norisi kažko tikro ir gražaus. Trečiadienio pavakarę Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Šylių filiale vyko Audriaus Šikšniaus – respublikinio poezijos konkurso „Žydinti vyšnios šakelė” laureato, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nario, šių metų Fridricho Bajoraičio literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…” premijos laureato poezijos rinkinio „Atsivėrimai” sutiktuves.

Kartu su autoriumi atvyko knygos redaktorė Birutė Morkevičienė, knygos mecenatas Arvydas Jakas. Renginį pradėjusi ir vedusi knygos redaktorė Birutė Morkevičienė dalijosi mintimis apie Audriaus kūrybinį darbą. Poeto kūryba – tai trumpi, jaukūs eilėraščiai pasak paties autoriaus išaugę iš vaikystės prisiminimų.
Šmaikštaudamas poetas sakė, jog kūrybinės kančios jo nekamuoja, eilėraščiai gimsta bet kada, bet kurią akimirką ir jie atgula baltame lape tokie, kokie ir yra. Nekoreguoti, nešlifuoti, neperrašyti, kitaip. Poetas skaitė iš naujausios knygos ,, Atsivėrimai” ir iš anksčiau išleistų poezijos knygų.
Renginio metu kalbėjusi buvusi ilgametė Šylių pagrindinės mokyklos direktorė S. Norgėlitė pasidalino prisiminimais apie pirmą perskaitytą knygą jos tėvelio jai, kad atminty išlieka gražiausi prisiminimai iš vaikystės , taip ir poeto Audriaus Šikšniaus eilėraščiuose nemažą vietą užima prisiminimai iš vaikystės iš jo gimto kaimo gamtos peizažai.
Dar viena knyga jau pakeliui pas skaitytojus – tai prozos rinkinys ,,Paklausk žalčio” , lauksim jos pristatymo. Rašytojo graži kūryba ir puikus jos pristatymas, nuoširdus bendravimas sušildė visus atėjusius į biblioteką.

Spausdinti
Facebook komentarai