F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje aukota menui – filmo „Krikštas” kūrimui

krikstas12013 m. vasario 22 d., Vita Gerulienė

 

Viešojoje bibliotekoje vasario 20 dieną vyko labdaros vakaras, skirtas paremti Audriaus Stonio režisuojamą filmą „Krikštas”, kuriame dalyvavo filmo vykdantysis prodiuseris, brolis pranciškonas Gediminas Numgaudis.
2013 metais bus švenčiamas 600 metų Žemaičių krikšto jubiliejus, todėl kilo idėja sukurti filmą apie Krikšto sakramentą. Filme bus kalbama apie Krikšto stebuklą, sudaryta galimybė vaizdu prisiliesti prie Jordano upės vandens, į kurį prieš du tūkstančius metų paniro Jėzus Kristus, suvokti ir užfiksuoti kiekvieną dieną Krikšte vykstantį mirties ir atgimimo Kristuje stebuklą, žmogaus atėjimą į šią žemę ir mirtį, šių akimirkų suvokimo svarbą.

Filme bus kalbama su įvairių krikščioniškųjų konfesijų bažnyčiomis, bus paliestos istorinės Krikšto ištakos, prisiliesta prie šiandienos, kurios liudytojas yra brolis pranciškonas, kunigas G. Numgaudis, o nuo 1999 m. – Pakutuvėnų parapijos klebonas, parapijai įkvėpęs naują gyvybę.
Vakaro metu šilutiškiai ir miesto svečiai paaukojo 2580 Lt. Brolis G. Numgaudis buvo maloniai nustebintas tokiu žmonių dėmesiu ir dosnumu, sakė, kad šis vakaras pralenkė visus filmo kūrėjų lūkesčius.
Dar prieš prasidedant labdaros vakarui, bibliotekininkai, apsilankę Šilutės rajono savivaldybėje, seniūnijoje, pas miesto verslininkus ir kitur, savo iniciatyva surinko 916 Lt lėšų. Iš viso buvo surinkta 3496 Lt.
Filmo kūrimą parėmė Šilutės rajono savivaldybės rajono merė Daiva Žebelienė, Adminstracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis, tarybos nariai, kiti savivaldybės darbuotojai.
Šilutės bendruomenės nariai vis dar gali prisidėti prie filmo kūrimo ir, atsiliepdami į jo kūrėjų prašymą, pervesti piniginę auką į nurodytą sąskaitą:
VšĮ Pakūta
Įmonės kodas: 300976819
Sąskaitos numeris: LT457044060007141592
Banko kodas: 70440, BIC (SWIFT kodas): CBVILT2X
AB SEB bankas, Klaipėdos filialas, Kretingos skyrius

krikstas2

 

Spausdinti
Facebook komentarai