Saugaus socialinio žiniatinklio mokymai F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje

mokymai22013 m. kovo mėn. 27 d. Informacijos skyrius

     2013 m. kovo 26-27 d. Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje asociacijos „Viešieji interneto prieigos taškai” atstovė Inga Žemaitienė vedė Saugaus socialinio žiniatinklio mokymus, skirtus bibliotekos darbuotojams. Saugaus interneto tema ypač aktuali bibliotekininkams, nes savo darbe, kur pagrindiniais bibliotekų lankytojais yra vaikai bei jaunimas, jie nuolat susiduria su saugaus naudojimosi internetu problema ir dažnai trūksta žinių ir gebėjimų kaip tinkamai reaguoti į grėsmes.

     „Tokio pobūdžio mokymai vykdomi ne tik skirtingose Lietuvos rajonuose, bet ir kitose Europos valstybėse – Čekijoje, Lenkijoje, Vokietijoje ir Ispanijoje, įgyvendinant Europos Sąjungos finansuojamą „Saugaus socialinio žiniatinklio” projektą”, – teigė Lietuvoje projektą įgyvendinančios asociacijos „Viešieji interneto prieigos taškai” vadovė Laura Grinevičiūtė. Ji taip pat pabrėžė, kad projekto pagrindinis tikslas didinti vaikų saugumą internete, teikiant socialinę pagalbą ir darant teigiamą interneto naudojimo įtaką, ypač atkreipiant dėmesį į vaikus ir jaunimą iš socialiai pažeidžiamų grupių.
     Viešuosiuose interneto prieigos taškuose, kurie įsteigti kaimo bibliotekose, vaikai yra pagrindiniai lankytojai ir naudojimasis internetu yra viena populiariausių paslaugų. Projekto metu atliko tyrimo duomenimis buvo nustatyta, kad daugiau nei 30 proc. besilankančių bibliotekose vaikų yra iš socialiai pažeidžiamų šeimų. Nors bibliotekininkai yra gerai susipažinę su vaikų ir jaunimo kasdienybe bei jų poreikiais, visgi, jiems trūksta žinių atpažįstant internetines grėsmes bei pavojingą elgesį. Todėl siekiant suteikti daugiau žinių kovoje su neteisėtu bei žalingu turiniu internete bei tam, kad bibliotekininkai įgytų reikalingą kompetenciją apsaugoti jaunimą ir vaikus nuo tykančių pavojų internetinėje erdvėje ir buvo organizuoti saugaus socialinio žiniatinklio mokymai.
     Mokymų metu bibliotekininkai susipažino su socialinio žiniatinklio teikiamais privalumais, analizavo vaikų elgseną internete, lygino su suaugusiųjų. Gilino žinias apie vaikų tykančias internetines grėsmes, rizikas. Sužinojo, kur rasti teisingą informaciją ir kaip reaguoti susidūrus su sudėtingomis situacijomis.
     „Esu labai patenkinta galėjusi dalyvauti šiuose mokymuose. Patiko tai, kad mokymai buvo įdomūs, naudingi ir nenuobodūs. Ne tik klausėme lektorės, bet ir atlikome įvairias praktines užduotis, dalinomės savo patirtimi bei teikėme pasiūlymus, kaip spręsti rizikingus ir grėsmingus atvejus, kuriuos vaikai gali patirti, ar patyrė naršant internete”, – sakė Šilutės miesto filialo bibliotekininkė Virginija Degutienė.

mokymai1

mokymai3

 

     

Spausdinti
Facebook komentarai