Netikėtas šventės tęsinys

img 87872013 m. balandžio 4 d., Klemensas Stulga

Prieš keletą dienų, ką tik sugrįžę po pavasario atostogų, Traksėdžių pagrindinės mokyklos mokiniai gražiai paminėjo Tarptautinę vaikiškos knygos dieną. Jau kitą dieną mokinius pasiekė netikėta, tačiau maloni žinia – į biblioteką atvyksta žinoma Lietuvoje knygų vaikams ir suaugusiems autorė Zenė Sadauskaitė bei gydytoja ir poetė Dalia Milukaitė – Buragienė. Abi kūrėjos yra Kauno III-ojo laipsnio Santakos garbės ženklo laureatės, apdovanotos už nuopelnus Kaunui kultūros ir literatūros srityje.
Pasibaigus pamokoms, bibliotekoje viešnių laukė įvairių klasių mokiniai ir mokytojai. Netrukus atvyko abi kūrėjos, lydimos Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyriaus vedėjos Vitos Gerulienės.

Po šilto ir nuoširdaus viešnių pristatymo, Traksėdžių bibliotekos dramos būrelio nariai pateikė malonų siurprizą D. Milukaitei – Buragienei: buvo suvaidintas spektakliukas „Coliukė“, kurį bibliotekininkė Vida Paldauskienė surežisavo poetės knygos „H. K. Anderseno pasakų herojai“ motyvais.
Su renginio dalyviais bendravusi poetė D. Milukaitė-Buragienė labai gražiai įvertino unikalų pamario kraštą – Šilutę, jos gamtą, žmones, prisiminė čia gyvenančius savo artimuosius, perskaitė ne vieną eilėraštį apie Lietuvą, gamtą, žmogiškuosius jausmus.
Vėliau į pokalbį įsitraukė Zenė Sadauskaitė – ne tik poetė, bet ir turinti didelę patirtį pedagogė. Vaikai, bendravę su poetinio žodžio meistre, žinojo, kas yra rekordas, tačiau apie tai, kad į Lietuvos  rekordų knygą „FACTUM“ gali būti įrašyti poetai, kūrėjai, daugelis išgirdo pirmą kartą. O ponia Zenė toje knygoje minima ne vieną ir ne du kartus: jos eilėraščių knygelė „Tūkstančio šviesoforų šalyje“ buvo iliustruota net 180-ies vaikų piešiniais, autorė yra sukūrusi ilgiausią Lietuvoje rankraštį, kurio ilgis – 114 metrų, storiausią – 1 metro ir 3 centimetrų knygą, o jos išleista knyga „Tik žiedynais bitės skrydis“ išgarsėjo tuo, kad šį rinkinį sudaro net 101 trioletas.
Daugelis į susitikimą atėjusių mokinių pirmą kartą pamatė ir rankomis palietė knygelę, išleistą vaikams, turintiems regėjimo negalę. Tai unikalus leidinys, išspausdintas Brailio raštu: turintys didelių regėjimo sutrikimų vaikai gali knygelę ne tik skaityti, bet ir grožėtis aklųjų raštu pateiktomis iliustracijomis.
Beje, Zenė Sadauskaitė yra Lietuvoje garsi dainų autorė, sukūrusi net kelis šimtus dainų tekstų. Jos tekstus pamėgo kompozitoriai, kuriantys dainas žinomiems dainininkams S. Povilaičiui, K. Petrikiui, R. Morozovaitei, V. Frankoniui. Vaikai išgirdo nemažai naudingų patarimų, kaip kurti eilėraščius, perteikti mintis eiliuota forma. Buvo pasiūlytas žaidimo žodžiu metodas: vienas žodis, kitas, trečias… Pamažu atsiranda sąskambiai, ritmas, rimas, o po to jau galima džiaugtis kūrinio mintimi, savo kūryba dalintis su kitais. Anot ponios Zenės, kai kurie eilėraščiai gimsta spontaniškai, kai kada mintys užrašomos net gatvėje.
Buvo prisiminta, kuo ypatingi  šie metai – visa Lietuva mini legendinių lakūnų Dariaus ir Girėno Lietuvą išgarsinusio skrydžio per Atlantą 80-osios metinės. Ta proga buvo perskaityti keli eilėraščiai, skirti skrydžiui paminėti.
Visiems labai patiko Z. Sadauskaitės sukurta „suknelė“- tai iš auksinės ir sidabrinės spalvos folijos pasiūtas poetinis rūbas, kurio kiekvienoje klostėje slepiasi autorės ranka parašytas eilėraštis.     
Į aktyvią veiklą netrukus buvo įtraukti renginyje dalyvavę mokiniai. Vaikai drąsiai skaitė ištraukas iš abiejų kūrėjų knygų, atsakinėjo į klausimus, patys klausinėjo. Visus nustebino Jovita iš 7 klasės, kuri labai išraiškingai padeklamavo eilėraštį iš D. Milukaitės – Buragienės knygos. Kiekvienas vaikas buvo įvertintas: už nuoširdų bendravimą, kūrinių skaitymą abi autorės įteikė labai vertingų dovanų – ne vieną knygą su autografais.
Mokyklos direktorė Birutė Morkevičienė, dėkodama poetėms už gražų ir kūrybingą bendravimą su mokiniais, įteikė penktokės Kamilės gražiai ir išradingai dekupažo technika papuoštų Baltijos pakrantės akmenėlių.

{gallery}documents/fotogalerija/2013-04-04_Traksedziai{/gallery}

 

Spausdinti
Facebook komentarai