F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektui – 10 000 litų

tl img

 

Kultūros ministerija skyrė dalinį finansavimą iš valstybės biudžeto lėšų Regionų kultūros projektams, mažinantiems kultūrinę ir socialinę atskirtį, tarp kurių yra ir F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektas „Iš miesto į kaimą: keliaujantys sociokultūriniai turai” (vadovė – direktorės pavaduotoja Jolita Baltutienė).

Tai pirmasis projektas, parašytas ir pritaikytas F. Bajoraičio viešosios bibliotekos filialams. Biblioteka, siekdama didesnio kultūrinio užimtumo periferijose, per išvažiuojamuosius keliaujančių turų renginius skatins profesionalaus meno sklaidą Šilutės rajone. Projekto veiklų visuma mažins sociokultūrinę atskirtį tarp miesto ir kaimo žmonių. Projekto idėja bus įgyvendinta per 3 keliaujančius turus. Pirmasis – „Kartų žinių mainai” – skirtas kartų solidarumo skatinti, į veiklas aktyviai įtraukiant vyresniojo amžiaus asmenis. Turo „Kultūros ir meno paliesti” metu, kaimiškose vietovėse vyks susitikimai su žymiais ir populiariais Lietuvos rašytojais, pristatant jų kūrybą; bus eksponuojamos ir pristatomos profesionalių dailininkų ir fotografų darbų parodos; literatūrines muzikines programas atliks profesionalūs atlikėjai ir skaitovai. Turas „Mokslo ir pažinimo terapija” pakvies į susitikimus su netradicinės medicinos puoselėtojais ir propaguotojais, biblioterapijos paskaitas ir edukacinius užsiėmimus.
Projektas skirtas Šilutės rajono vietos bendruomenėms, moksleiviams ir mokyklų bendruomenėms, socialiai atskirtiems asmenims ir jų grupėms, vyresniojo amžiaus asmenims, bedarbiams, kaimo vaikams, jaunimui ir visiems kitiems suinteresuotiesiems.

Spausdinti
Facebook komentarai