Juliaus Ulbos prisiminimų knygos „Laikas viską sudėlioja“ pristatymas Šilutėje

j.ulbos knygaF.Bajoraičio viešoji biblioteka, Skaitytojų aptarnavimo skyriaus informacija

 

Balandžio 13 d. (šeštadienį) 14.00 val. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyks prisiminimų knygos pristatymas „Laikas viską sudėlioja. Julių Ulbą prisimenant“. Susitikime dalyvaus knygos sudarytojai Neringa Ulbaitė ir Danielius Mickevičius bei kiti prisidėję prie knygos sudarymo.

Dar visai neseniai, susitikęs su bičiuliais, buvusiais bendradarbiais J. Ulba svarstė, kaip jie kartu išleis knygą apie dar nelabai tolimą praeitį, apie Pamario žmones, Šilutę.  Deja, ant stalo liko tik pluoštelis dailia rašysena kruopščiai surašytų prisiminimų. Šalia jų  greit vienas po kito sugulė kita kur kas didesnė krūvelė rankraščių, buvusių jo kolegų, bičiulių ar šiaip gyvenime vienu ar kitu reikalu su juo susidūrusių žmonių prisiminimai.
„Bedėliodami ir skaitydami tuos prisiminimus, o Juliaus dukrai Neringai surinkus solidų pluoštą kadaise atsitiktinių, o dabar jau archyvinių nuotraukų, pamanėme, kad visa tai gali sugulti į įdomią ir gyvą dokumentinę knygą. Tie prisiminimai vienu ar kitu požiūrio kampu mus nukelia į tuos sudėtingus ir dažnai prieštaringus metus, kurie vis labiau ir vis didėjančiu greičiu tolsta nuo mūsų. Laimei kažkas iš tų dienų dar lieka prisiminimų pluošteliuose“ , –  pasakoja Danielius Mickevičius, prisimindamas knygos sudarymo priešistorę.
Prisiminimų knyga sudaryta iš kelių dalių: tai paties Juliaus Ulbos prisiminimi iš vaikystės, šeimos biografija bei prisiminimai apie Šilutę, jos žmones ir Pamario švyturį – Juknaičius, kurie, anot J.Ulbos, garsino Šilutės vardą toli už Lietuvos ribų.  Taip pat knygoje pateikti dukters Neringos prisiminimai apie tėtį ir kolegų mintys apie Juliaus Ulbos asmenybę, jo darbus, bendravimą su žmonėmis.
Julius Ulba gimė 1929 m. sausio 7 d. Utenos apskrities Šiaudinių kaime. 1936 m. pradėjo lankyti Kaliekių pradžios mokyklos pirmąjį skyrių, 1940 m. įstojo į aukštesnės Vyžuonų pradžios mokyklą, 1941 m. – į Utenos gimnaziją, kurią baigė 1948 m. Tais pačiais 1948-aisiais J. Ulba įstojo į Vilniaus universiteto istorijos – filologijos fakultetą, kur studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą. 1953 m. baigė Vilniaus universitetą ir paskirtas Rokiškio gimnazijos lietuvių kalbos mokytoju, po metų – inspektoriumi, dar po metų – direktoriumi. Vėliau ketverius metus dirbo Kupiškio vidurinės mokyklos direktoriumi. 1964–1974 m. dirbo Kupiškio rajono vykdomojo komiteto pirmininku. 1974–1989 m. dirbo Šilutės rajono partijos komiteto pirmuoju sekretoriumi.
1989 m. išėjo į užtarnautą poilsį ir grįžo gyventi į savo tėviškę, gimtąjį Šiaudinių kaimą.
Mirė 2012 m. balandžio 16 d.
Žmona Valerija Ulbienė gydytoja, dukra Neringa Ulbaitė teisininkė.
Kviečiame atvykti, susitikti, prisiminti…

Spausdinti
Facebook komentarai