Jaunųjų kūrėjų skaitymo ir muzikos šventė

kurejai12013 m. balandžio 25 d., Ilona Jonikaitė

 

Trečiadienį vykusi Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos jaunųjų kūrėjų diena F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje atitiko 2013 metų Nacionalinės bibliotekų savaitės parėdymą. Ji skirta jauniesiems bibliotekų lankytojams. Taip siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų ir jaunimo skaitymą, mokyklinio amžiaus vaikų bei jaunimo skaitymo bei lankymosi bibliotekose, kūrybos bei bendravimo su bendraamžiais skatinimą.

Kaip gerai, kad M. Jankaus pagrindinė mokykla turi šitiek daug talentingų mokinių. Gegužės 24 d. popietę savo kūryba dalinosi su kitais jaunaisiais miestelėnais. Renginiui pasiruošti mokiniams padėjo mokytojos Dalia Agintienė, Dalia Šulcienė, Laima Giržadienė ir Alina Rupeikienė.
Gitaros akordais ir skambiu dainavimu renginio pradžią sušildė 8 klasės mokinė Monika Junkarytė. Savo kūrybos eiles skaitė drąsos nestokojantis žinių konkurso „Lietuvos tūkstantmečio vaikai” dalyvis, penktokas Irmantas ir Živilė. Savo eilėmis ir sentencijomis pasidalino ketvertukas šeštokių, tai Gabija, Ingė, Inga ir Lina, o Skirmantė nudžiugino savo eilėraštuku apie parduotuvės maniakes. Matas ir Kristina eiliavo apie nubundantį pavasarį, kurio visi labai laukiame.
2 knygų autorius ir jau rašantis trečiąją, septintokas, F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Tradicinio literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesįʼ2012″ Jaunojo kūrėjo nominantas, prekybos tinklo „Maxima” „Jaunųjų talentų” konkurso stipendininkas Lukas Arlauskas prisistatydamas pašmaikštavo su publika ir perskaitė tris ištraukas iš savo išleistos knygelės „Nepaprastos bato kelionės”. Jaunasis talentas savo kūryba pasidalino ne tik su klausytojais, bet ir padovanojo vieną knygelę savo mokyklos bibliotekai ir net penkias F. Bajoraičio viešosios bibliotekos jauniesiems skaitytojams su savo autografu ir nuoširdžiu palinkėjimu skaitytojams . Tai knygelė, kurioje net septynios šaunios pamokančios, kupinos nuotykių ir šmaikštumo pasakaitės. Šią Luko knygelę redagavo jo mokytoja ir patarėja D. Agintienė, iliustravo dailės mokytoja Laura Martinkienė bei Aina Juknienė. Taigi, norintys susipažinti su Luko kūryba, knygelę ras ne tik M. Jankaus mokyklos bibliotekoje, bet ir viešojoje bibliotekoje.
M. Jankaus bibliotekininkė Edita Bendžiuvienė pasveikino Luką su tokiais pasiekimais ir prisiminimui įteikė dovanėlę ir paskatino kurti toliau.
Septintokai Domas, Aldas, Greta, Eimantė ir Lukas pristatė mokinių kūrybos knygą „A4″, papasakojo pasakojimą apie „Lempinuką”, skaitė miniatiūrą apie „Rožę”, „Vienatvę”, pasakojo apie „Skrydį pas Saulažolę”.
Aštuntokė Kamilė teigė jog labiausiai ir lengviausiai jai kuriasi eilės anglų kalba, bet šiam renginiui vieną eilėraštį išvertė ir į lietuvių kalbą.
Renginio organizatoriai labai dėkingi už gausų būrį žingeidžių knygos mylėtojų socialiniams partneriams Žibų pradinės mokyklos ketvirtokams ir jų mokytojoms bei Šilutės dienos paslaugų centro auklėtiniams bei jų vadovams.

kurejai2

kurejai3

kurejai4 

kurejai5

Spausdinti
Facebook komentarai