„Sodros” specialistės aptarė gyventojams aktualias temas

sodra2013 m. rugsėjo 6 d.

F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje rugsėjo 5 d. startavo projektas „Elektroninių paslaugų vadybininkai – kompetentingi bibliotekininkai”, kuris prasidėjo valstybinio socialinio draudimo Klaipėdos skyriaus Šilutės skyriaus specialistų surengtu seminaru apie pensijų kaupimo tęsimą privačiuose pensijų fonduose bei galimus pasirinkimus priimant asmeniškai tinkamiausią sprendimą ir apie Elektroninės gyventojų aptarnavimo sistemos (EGAS) naudojimo galimybes. Informaciją pristatė Klaipėdos skyriaus Šilutės skyriaus vedėja Birutė Kleinaitė ir Klaipėdos skyriaus Pašalpų ir nedarbingumo kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Ona Kaminskienė.

Specialistės priminė, kad gyventojai, dalyvaujantys papildomame pensijų kaupime, iki 2013 m. lapkričio 30 d. turi apsispręsti dėl pensijos kaupimo tęsimo privačiuose pensijų fonduose ir pristatė galimus tris pasirinkimus: nekeisti esamos situacijos, sustabdyti kaupimą arba kaupti papildomai. Kaip teigė B. Kleinaitė, nėra vienintelio teisingo pasirinkimo. Kiekvienas turėtų atsakingai įvertinti visas aplinkybes ir pasirinkti asmeniškai tinkamiausią sprendimą. Preliminarius duomenis, kokia gali būti pensija, pasirinkus papildomą kaupimą, sužinoti padės skaičiuoklė (www.pensijusistema.lt).
Seminaro dalyviams taip pat kalbėta apie tai, kad „Sodra” ligos pašalpą skiria tik gavusi elektroninį nedarbingumo pažymėjimą ir gyventojo prašymą. Elektroninį prašymą dabar galima pateikti sau patogiu metu, net neišėjus iš namų, per Elektroninę gyventojų aptarnavimo sistemą – EGAS, tinklalapyje https://gyventojai.sodra.lt.
Naudodamiesi EGAS duomenų baze gyventojai gali gauti informaciją ir apie priskaičiuotas bei mokamas išmokas, įgytą valstybinio socialinio pensijų draudimo stažą, prognozuojamą valstybinę socialinio draudimo senatvės pensiją ir kita.
Prisijungti prie EGAS galima naudojantis Lietuvoje veikiančių bankų internetinės bankininkystės priemonėmis arba elektroniniu parašu. Visi, pageidaujantys išmokti naudotis EGAS ar dėl kitos papildomos informacijos, gali kreiptis į „Sodros” teritorinį skyrių arba skambinti telefonu 1883.

Spausdinti
Facebook komentarai