Iš praeities į dabartį

 img 53912013 m. rugsėjo 8 d., Marina Lodusova

 Rugsėjo 8 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Degučių ir Katyčių filialuose vyko Saugų jaunimo spektaklis „Iš praeities į dabartį”. Spektaklio režisierė: Laura Šakurskytė –Žilinskienė.
„Jei jūs buvote vaikas 1970 m., 1980 m. mums sunku patikėti kaip jūs išgyvenote iki šių dienų?..” Tokiu klausimu kreipiasi į jus spektaklio herojai, kurie kviečia jus į spektaklį su dainomis.

Šis spektaklis – jausmų archeologija, sugražina žiūrovą į netolimą praeitį kvepiančią sovietmečio ideologija, kuri palietė mūsų tėvų, senelių, o gal net mūsų pačių gyvenimus. Kad galėtume atsakyti į klausimą „Kas mes esame?” būtina sužinoti: „Kas mes buvome?”. Spektaklio herojai patiria kelionę laiku: to laikmečio dainas, ideologinius lozungus ir laiko dvasia keliauja iki nepriklausomybės laikų.
Spektaklyje iškeliami socialiniai ir egzistenciniai klausimai: „..kas mes? Kodėl mes tokie? Kodėl norime išvažiuoti iš Lietuvos? Kas bus jei mūsų, kaip Tautos – nebeliks? Kur viso to pradžia? Iš praeities į dabartį, o gal į ateitį?..”
Spektaklyje vaidina Šilutės rajono, Saugų miestelio jaunimas. Tai antras jaunimo spektaklis. Prieš metus aktoriai dalyvavo Europos sąjungos projekte „Veiklus jaunimas” ir vadovaujant režisierei Laurai Šakurskytei – Žilinskienei pastatė spektaklį „Vakarė Mėlyna”. Patyrę bendravimo džiaugsmą, scenos jaudulį, jaunuoliai neišsibarstė, o pakvietė dar daugiau savo bendraamžių ir savo vasaros atostogų sąskaita – repetavo, vaidino, kūrė scenarijų, klausinėjo apie praeitį savo artimuosius ir visas savo tėvų praeities jausmų archeologines iškasenas – pristato spektaklyje „Iš praeities į dabartį”.
Laura Šakurskytė – Žilinskienė džiaugiasi, kad jaunimas pats noriai, iniciatyviai kuria ateities planus, siūlo savo idėjas ir ateityje planuoja sukurti ne vieną spektaklį. Tad linkite jiems kūrybinės sėkmės.
Spektaklis apmokėtas įgyvendinant Kultūros ministerijos finansuotą projektą „Iš miesto į kaimą: keliaujantys sociokultūriniai turai”.

{gallery}documents/fotogalerija/2013_09_08_is_praeities_i_dabarti/{/gallery}

Spausdinti
Facebook komentarai