Renginys visai šeimai

traksedziai 09 2132013 m. rugsėjo 27 d., Klemensas Stulga             

Rudenėja. Beveik visi vasaros darbai jau nudirbti, atsiranda vis daugiau laisvo laiko. Apsitvarkius namus, galima ramiai knygą paskaityti, mėgstamas televizijos laidas pažiūrėti. Galima ir su draugais, bendraminčiais, įdomiais žmonėmis susitikti.
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Traksėdžių filialo bibliotekininkė Vida Paldauskienė rugsėjo 21 dieną, artėjant rudens lygiadieniui, pakvietė visus skaitytojus, bendruomenės narius atvykti į edukacinį renginį visai šeimai „Kūrybos džiaugsmai”.

Nemažas būrelis traksėdiškių, atvykusių į biblioteką, turėjo malonią progą susitikti su tautodailinke Laimute Žiogiene, kuri, beje, Traksėdžių bendruomenėje šiais metais lankėsi jau trečią kartą. Pirmą kartą traksėdiškiai su tautodailininke bendravo per Kaziuko mugę, kurios metu pamatė ir įvertino jos kūrybinius darbus. Per antrąjį susitikimą, įvykusį bibliotekoje, jau buvo pradėta dalintis kūrybos paslaptimis. Šį kartą L.Žiogienė vėl mielai ne tik parodė savo kūrinius, papasakojo apie darbų kūrimo technologijas, bet ir mokė renginio dalyvius iš šiaudų, miežių varpų, kitų medžiagų komponuoti meno kūrinius. Netrukus visi bibliotekos stalai buvo nukrauti džiovintais šiaudais, miežių varpomis – prasidėjo kūrybos procesas, kurio metu kiekvienas renginio dalyvis, klausydamas tautodailininkės patarimų, bandė pinti darbelius iš šiaudų, komponavo puokštes iš varpų. Galbūt pirmą kartą ne kiekvienam pasisekė sukurti tobulą darbą, tačiau visi suprato, kad patirtis ateina per laiką, ypač jeigu netrūksta noro, kantrybės ir užsispyrimo.
Kita įdomi kūrėja, dalyvavusi renginyje, buvo Macikų socialinės globos namų užimtumo grupės pynimo būrelio „Vytelė” vadovė G.Balčienė, kuri atvežė savo globotinių meninių darbų, nupintų iš vytelių, paroda. Būrelio vadovė papasakojo apie pynimo iš vytelių technologijas, medžiagų paruošimą, pynimo būdus: paprastąjį, sluoksniuotąjį, kryžminį, ažūrinį, dekoratyvinių pynių… Apibūdino savo vadovaujamo būrelio narių darbus, atkreipė dėmesį, kad tie darbai yra pakankamai kokybiški, neperkrauti nereikalingomis detalėmis, nupinti iš natūralių nedažytų karklų šakelių, kūrimo metu nesinaudota matavimo prietaisais – liniuotėmis, skriestuvais – pasikliauta kūrėjų intuicija, akies tikslumu. Būrelio „Vytelė” narių darbus, kurie eksponuojami bibliotekos vestibiulyje, gali apžiūrėti, juos įvertinti visi bibliotekos lankytojai, Traksėdžių bendruomenės nariai.
Nė vienas edukacinio užsiėmimo dalyvis nebuvo nuviltas. Susidomėjimas, įgytos žinios, praktiniai bandymai kurti meną iš paprastų gamtos medžiagų gali ne vieną paakinti tapti kūrėju.

{gallery}documents/fotogalerija/2013_09_27_Traksedziai{/gallery}

Spausdinti
Facebook komentarai